ZUS zakończył wysyłkę listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponad tydzień przed wyznaczonym terminem zakończył wysyłkę listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. W powiecie ostrowieckim i opatowskim rozesłano ponad 40 tysięcy takich listów. – Pamiętajmy, że informacja o stanie konta ubezpieczonego jest bardzo ważna. ZUS przekazuje najważniejsze informacje o wysokości odprowadzanych składek gromadzonych na koncie emerytalnym, a także dla osób, które skończyły 35 lat przekazuje pierwszą informację dotyczącą wysokości przyszłej emerytury – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w Kielcach. I zaznacza, że listy trafiają nie tylko do osób, które maja aktualne zatrudnienie. – Nawet jeśli pracowaliśmy tylko rok, lub mamy przerwę w zatrudnieniu lub mieszkamy za granicą na ostatni adres jaki był dostępny w ZUSie został wysłany taki list.
Natomiast osoby, które posiadają konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, otrzymują takie informacje poprzez swój profil PUE.
Jak mówi Paweł Szkalej, trzeba jednak pamiętać, że wyliczona emerytura to tylko pewna prognoza, która nie uwzględnia przyszłych waloryzacji składek oraz możliwej zmiany pracy i tym samym zmiany wysokości płaconych składek. – Jeśli po otrzymaniu korespondencji uważamy, że coś się nie zgadza lub jest niejasne można zgłosić się o wyjaśnienia do oddziału ZUS – podkreśla rzecznik ZUS.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia