Nowoczesna nie z PO, a z komitetem prezydenta

Koło Nowoczesnej w Ostrowcu wycofuje swoją kandydatkę na prezydenta Edytę Handze i w wyborach poprze Jarosława Górczyńskiego.
Jak poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Radosław Stępniak, Nowoczesna do wyborów pójdzie razem z komitetem urzędującego prezydenta. To oznacza koniec rozmów z Platformą Obywatelską w Ostrowcu o utworzeniu wspólnej Koalicji Obywatelskiej. – Dialog prowadziliśmy, postawiliśmy warunek, by na listach nie było Pana Micha, sprawa ta nie została rozwiązana – tłumaczy przewodniczący Stępniak.
Członkowie Nowoczesnej od początku krytykowali istniejącą w powiecie koalicję PO z PiSem, której twarzą jest Eligiusz Mich, były szef Platformy w mieście i wicestarosta powiatu ostrowieckiego.
– My jako Nowoczesna uważamy, że Prawo i Sprawiedliwość niszczy trójpodział władzy i nie możemy pozwolić na to, by zostały zniszczone samorządy. To dlatego musimy skupić wszystkie siły wokół najsilniejszego kandydata – podkreślali Stępniak i Handze.
Jak informuje Radosław Stępniak, w trakcie negocjacji z komitetem urzędującego prezydenta nie ustalono jakie miejsca na wspólnych listach do Rady Miasta i Powiatu przypadną członkom Nowoczesnej.
Dodajmy, że partia w Koalicji Obywatelskiej, czyli z Platformą Obywatelską pójdzie tylko do Sejmiku. Jej kandydatem będzie Iwona Marczak.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia