Dariusz Karwiński kandydatem SiPu na prezydenta Ostrowca

Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość ogłosiło na poniedziałkowej konferencji prasowej swojego kandydata na prezydenta. Będzie nim Dariusz Karwiński, żołnierz rezerwy, dyplomata i mediator, weteran misji pokojowych i operacyjnych w Iraku i Afganistanie oraz planista zadań z zakresu bezpieczeństwa. Jak już informowaliśmy SiP rozważał jeszcze kandydaturę prezesa Roberta Martynowskiego i Moniki Borek, pielęgniarki z ostrowieckiego szpitala.
– Jest to dla mnie przede wszystkim honor i zaszczyt – mówił podczas konferencji Dariusz Karwiński. Tak jak cały SiP do wyborów idzie z hasłem „uwierz w Ostrowiec”. – Chcemy wprowadzić zakończyć waśnie i polityczne kłótnie, chcemy wspólnie wprowadzić Ostrowiec w lepsze jutro – podkreślał.
Stowarzyszenie zarejestrowało już komitet wyborczy. Wystawią listy do Rady Miasta i Rady Powiatu Ostrowieckiego. Pełny program zaprezentują podczas konwencji programowej, ale podczas konferencji najwięcej mówili o potrzebie współpracy obu samorządów i wszystkich środowisk na rzecz rozwoju miasta i powiatu.

/mag/

Ważne wydarzenia