Andrzej Jabłoński nie wystartuje na wójta Bałtowa

www.gminabaltow.pl

To już oficjalne stanowisko. Andrzej Jabłoński, wójt Bałtowa nie będzie ubiegał się o reelekcję. Na naszej antenie mówi o przyczynach swojej decyzji i podkreśla, że nie zamierza kończyć swojej działalności w samorządzie. – Będę startował do rady Powiatu Ostrowieckiego z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego z okręgu obejmującego gminy Waśniów i Kunów – zdradza i tłumaczy, że w trakcie następnej kadencji nabywa praw emerytalnych, chciałby z tego przywileju skorzystać, a kadencja wójta została wydłużona do pięciu lat.
Andrzej Jabłoński wójtem Bałtowa był od 2008 roku, wcześniej – przez 20 lat – piastował urząd burmistrza Kunowa. W ostatnich wyborach startował z własnego komitetu wyborczego. – Sądzę, że będzie utworzony nowy komitet, a wszystkie działania, które były podejmowane w Bałtowie są dobrze odbierane i będą kontynuowane – dodaje.
Jak się dowiadujemy, na wójta Bałtowa zamierza kandydować Tomasz Mroczek, obecnie kierownik referatu inwestycji i turystyki w Urzędzie Gminy.

/mag/

Ważne wydarzenia