Polacy już trenują w Ostrowcu

Polscy siatkarze, przygotowujący się do wyjazdu na Mistrzostwa Świata już trenują w Ostrowcu.

Wcześniej zaliczyli ciężkie zgrupowanie w Zakopanem i nieco luźniejsze w Spale, gdzie m.in. grali w plażową odmianę siatkówki. 18 sierpnia o godzinie 20 zagrają towarzysko w hali przy Świętokrzyskiej z Kamerunem.
– Chcemy, żeby Ostrowiec kojarzony był z początkiem drogi do sukcesu na mistrzostwach świata, dlatego wiem, że nasza reprezentacja wypadnie na tym meczu bardzo dobrze – mówił na dzisiejszej konferencji w Ostrowcu Jacek Kasprzyk prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej
– Reprezentacja jest mocno zmotywowana – mówił z kolei trener polskich siatkarzy Vital Heynen i dodał, że jeżeli któryś z jego podopiecznych nie czuje się zmotywowany, to wtedy dla takiej osoby w jego kadrze miejsca nie ma. – Wierzę, że moi chłopcy dadzą z siebie naprawdę wszystko – dodał.
Bilety na spotkanie wciąż są dostępne. Będzie je można również kupić w sobotę przed spotkaniem. Ale trzeba się spieszyć, ponieważ zostało ich niewiele.
Od 24 do 26 sierpnia w Krakowie siatkarze zmierzą się w ramach memoriału Huberta Wagnera z Kanadą, Francją i Rosją, a 4 i 5 września zagrają dwumecz z Belgią w Szczecinie.
Na mistrzostwa świata, które rozgrywane będą w Bułgarii i Włoszech wylatują 10 września.
/bart/

Ważne wydarzenia