SiP wystawi własnego kandydata na prezydenta Ostrowca

źródło: facebook

Dariusz Karwiński, żołnierz rezerwy, dyplomata i mediator może być kandydatem na prezydenta Ostrowca z ramienia Stowarzyszenia Samorządność i Przedsiębiorczość – dowiedziało się Radio Ostrowiec.

Swojego kandydata zamierza przedstawić tuż po ogłoszeniu terminu wyborów, co ma nastąpić najpóźniej do 16 sierpnia i zarejestrowaniu komitetu wyborczego. Możliwe, że stanie się to już na początku przyszłego tygodnia. Prezes Robert Martynowski mówi, że wyboru dokonywali spośród trzech kandydatów choć nie chce wprost potwierdzić, że to Dariusz Karwiński zawalczy o prezydenturę. – Wybraliśmy najbardziej optymalną kandydaturę i ta zostanie niedługo oficjalnie przedstawiona – zapowiada.
Wśród kandydatów na prezydenta Ostrowca była jeszcze Monika Borek, wiceprezes stowarzyszenia i oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ostrowieckiej lecznicy oraz sam Martynowski.
Na konferencji prasowej, którą zapowiada Stowarzyszenie poznać mamy założenia programowe ugrupowania zbudowane wokół takich obszarów jak gospodarka, służba zdrowia, bezpieczeństwo, edukacja i współpraca. – Obecnie udział mieszkańców w decydowaniu o przyszłości jest niewystarczający – uważa prezes Martynowski. I dodaje: – Bardzo ograniczone jest włączanie społeczeństwa w debatę jak ma wyglądać Ostrowiec i co należy w nim rozwijać. Brakuje autentycznych konsultacji społecznych.
Według członków Stowarzyszenia, problemem do rozwiązania w Ostrowcu jest mały napływ inwestorów, co wynika – jak podkreśla prezes Martynowski – z braku realnych działań obecnych władz miasta. – To powoduje, że choć koniunktura w Polsce jest dobra, w Ostrowcu tego nie widać. A za ubogim rynkiem pracy idą niskie zarobki w naszym regionie – podkreśla.
Stowarzyszenie Samorządność i Przedsiębiorczość zamierza także wystawić własne listy do Rady Miasta i Rady Powiatu.
/mag/

Ważne wydarzenia