Dzień Instruktora Nauki Jazdy

Dzień Instruktora Nauki Jazdy – to propozycja nowego święta, które stara się wprowadzić Polska Federacja Stowarzyszeń Szkół Kierowców w Warszawie.

W związku z tym – 7 sierpnia – szkoły jazdy w całej Polsce organizują różne wydarzenia. Nie inaczej będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie w organizacje włączyły się szkoły jazdy Monte Carlo i Zygzak. Jak mówi Norbert Kamoda ze szkoły Monte Carlo, instruktorzy zorganizują paradę 'eLek’ i dodaje, że ich zawód często jest niedoceniany. – Ludzie myślą, że my tylko jeździmy samochodem i na tym polega na nasza praca, jednak nie zdają sobie sprawy, że to ogromna odpowiedzialność by odpowiednio przygotować kogoś do egzaminu, a często to zajęcie niebezpiecznie.
Parada pojazdów wystartuje o godzinie 16 spod ostrowieckiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Instruktorom asystować będzie policja i straż miejska. Organizatorzy zapraszają do udziału w paradzie wszystkich instruktorów. Do dziś obecność zadeklarowało około 30 osób. Całość uroczystości zakończy wspólny, integracyjny grill przy ulicy Iłżeckiej.
/bart/

Ważne wydarzenia