Ostrowieccy policjanci obchodzili swoje święto

Dziś Święto Policji obchodzili ostrowieccy policjanci. W uroczystości, która tradycyjnie odbyła się w sali konferencyjnej starostwa powiatowego uczestniczył komendant wojewódzki inspektor Dariusz Augustyniak.

Po odegraniu Mazurka Dąbrowskiego kilkudziesięciu funkcjonariuszom wręczono akty mianowania na wyższe stopnie. – Święto Policji jest najważniejszym dniem w całej naszej służbie, uwieńczeniem całego roku, w którym ciężko pracujemy – podkreśla od teraz aspirant Grzegorz Klechowski. W chwili mianowania obecna była jego rodzina, mama i dwoje dzieci. Syn Oskar mówił, że jest z taty dumny i chciał uczestniczyć w ważnej dla taty chwili.

-O tym, że zawód policjanta jest trudny, a służba jest niebezpieczna nie trzeba przekonywać – zwracał się do podwładnych młodszy inspektor Zbigniew Wilk, komendant powiatowy policji. – To misja, za którą niejednokrotnie wielu z naszych kolegów i koleżanek zapłaciło najwyższą cenę. To służba pełna napięć i stresów, a wy podejmujecie decyzje, od których często zależy życie i zdrowie ludzi – mówił dziękując za nią. Gratulacje i ciepłe słowa skierowali do funkcjonariuszy także poseł Andrzej Kryj, przedstawiciele władz powiatu ostrowieckiego, a także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu, którzy dodatkowo uhonorowali funkcjonariuszy pełniących służbę w posterunkach na terenie ich gmin. Listami gratulacyjnymi i nagrodą finansową za wzorową służbę i zaangażowanie komendant wojewódzki wyróżnił sześciu funkcjonariuszy. Tradycyjnie wręczono też odznaczenia związkowe.

W przyszłym roku, co podkreślali oficerowie prowadzący ceremonię, polska policja obchodzić będzie jubileusz 100-lecia istnienia. Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej 24 lipca 1919 roku.

 

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia