Seria podpaleń śmietników w Ostrowcu – policja zatrzymała jednego sprawcę

źródło: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Ostrowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który może odpowiadać za wielokrotne podpalania kontenerów na śmieci i zsypów. Ostatni raz do zdarzenia dopuścił się w miniony piątek.

– Ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o podpaleniu na jednej z ulic na terenie miasta kontenera na odpady. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się tą sprawą. Dzięki szybkiej reakcji policjanci wytypowali i zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. Mężczyzna, jak ustalili funkcjonariusze podpalił zapałkami odpady znajdujące się we wnętrzu kontenera, po czym oddalił się z miejsca pożaru.
Mówi Sylwester Kaniewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu i dodaje, że mężczyzna tłumaczył swój wandalizm tym, że 'nie miał co robić’. 32-latek przyznał się do 4 podpaleń. Teraz odpowie przez sądem za zniszczenia o wartości około 1200zł. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak poinformował nas Sebastian Klaus z ostrowieckiej Straży Pożarnej w okresie od 29 czerwca do 16 lipca strażacy musieli wyjeżdżać 20 razy do podpalanych kontenerów na śmieci i zsypów – Do tego dochodzi 9 podpaleń traw i 3 podpalenia śmieci na cmentarzu komunalnym – dodaje Klaus.
Tylko przez ostatni weekend miało miejsce 8 podpaleń. Ostatni raz Straż Pożarna musiała interweniować w podobnej sprawie w ostatnią niedzielę, czyli już po zatrzymaniu wspomnianego wcześniej mężczyzny. Obecnie policja ustala, czy zatrzymany mężczyzna brał udział w innych podobnych incydentach, czy w tym samym czasie uaktywnił się inny podpalacz.
/bart/

Ważne wydarzenia