Gmina Ostrowiec ogłosiła przetargi na sprzedaż działek

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski sukcesywnie przygotowuje do sprzedaży nieruchomości tworząc ofertę pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Obecnie najwięcej działek przygotowanych do zbycia jest przy ulicy Malinowej. Z kompleksu 42 działek budowlanych do tej pory udało się sprzedać 17.
Kolejnych 5 działek będzie wystawionych na sprzedaż w drodze licytacji 27 sierpnia.  –   Są to atrakcyjne działki położone około 5 kilometrów od centrum miasta.  Mają kształt prostokąta, teren jest płaski. Jest do nich dobry dojazd od ulicy Siennieńskiej – informuje Teresa Osojca zastępca naczelnika Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miasta w Ostrowcu.
W sąsiedztwie dominuje zabudowa jednorodzinna – to również tereny blisko lasu. Głównymi atutami oferowanych nieruchomości jest ich położenie w obszarach zurbanizowanych z dogodną obsługą komunikacyjną. A przede wszystkim jasną sytuacja prawną i planistyczną. Zasady sprzedaży są jasne i przejrzyste  – zachęca Terasa Osojca.
Warunki uczestnictwa w licytacji, cena wywoławcza oraz wielkość wadium, jakie należy wcześniej wpłacić, określona jest w ogłoszeniu o przetargu. Warto dodać, że w tym roku, oprócz działek przy Malinowej gmina wystawia na sprzedaż także 13 działek przy ulicy Milewskiego oraz 2 przy ulicy Las Rzeczki.

/wer/

Ważne wydarzenia