Jest porozumienie między dyrekcją szpitala, a pracownikami

Dziś zostało podpisane porozumienie między dyrekcją a związkami zawodowymi ostrowieckiej lecznicy. Rozmowy trwały ponad 3 miesiące.

– Rozmowy trudne, ale cieszę się że w końcu udało się dojść do kompromisu, przypomnę, że to pierwsze takie podwyżki od lat – podkreśla Rafał Lipiec dyrektor ostrowieckiego szpitala. Dyrektor Lipiec bronił się przed ujawnieniem dziś kwot podwyżek jakie zostały zawarte w porozumieniu, ale zapowiedział, że takie oświadczenie pojawi się w poniedziałek.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o kwoty w wysokości 100zł brutto dla pracowników, którzy pracują do 5 lat, 190zł brutto dla tych którzy związani są z lecznicą od 5 do 10 lat, oraz 400zł brutto dla pracowników ze stażem pracy większym niż 10 lat. Podwyżki mają obowiązywać od 1 sierpnia.
– Załoga jest usatysfakcjonowana – mówi Tobiasz Stefaniec, radca prawny związków zawodowych szpitala – Wychodzimy uśmiechnięci z tego spotkania, kwoty jakie udało nam się wynegocjować zadowalają nie tylko pracowników ale też dyrekcję.
Dzisiejsze rozmowy jednak trwały długo, bo prawie 3 godziny i jak powiedział nam Tobiasz Stefaniec to dlatego, że jeszcze dziś wprowadzane były dodatkowe elementy, to m.in. kwestia układów zbiorowych pracowniczych i kwestie zobowiązań obu stron, które negocjowały nowe warunki.
Przypomnijmy, że na początku związkowcy domagali się 500 do 1500 zł podwyżki w zależności od stażu pracy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia