W końcu jest porozumienie między związkami a szpitalem

Po trzech miesiącach negocjacji między szpitalem a związkami zawodowymi, które domagały się podwyżek, w końcu jest porozumienie.

Dziś w starostwie powiatowym związkowcy na spotkaniu ze starostą Zbigniewem Dudą, uzgodnili szczegóły kompromisu. Dokument ma zostać podpisany w najbliższy piątek.
Jesteśmy usatysfakcjonowani z tego co nam zaproponowano i cieszymy się, że wkrótce zostanie to zacementowane w porozumieniu – mówi Tobiasz Stefaniec, radca prawny strony związkowej. O szczegółach porozumienia, do chwili jego podpisania nie chcą mówić ani związkowcy ani starosta. Obie strony mówią tylko, że są zadowolone, i że spotkali się w połowie drogi.
Jak się dowiadujemy, niektóre szczegóły kompromisu ustalone zostały dopiero podczas dzisiejszego spotkania. Porozumienie ma obowiązywać od 1 sierpnia i dotyczyć 700set pracowników lecznicy ze wszystkich grup zawodowych, za wyjątkiem lekarzy.
Kwoty podwyżek mają być uzależnione od stażu pracy, o co wnioskowała strona związkowa. Kwota podwyżki wciąż nie jest znana, ale ostatnio mówiło się o podwyżce pensji o 300 zł brutto.
/mag/

Ważne wydarzenia