Uratowali niedoszłego samobójcę

Dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu – Robert Wiącek i Marcin Bis w miniony piątek uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na własne życie.

Około godziny 9:30 dyżurny otrzymał dramatyczny telefon od ojca niedoszłego samobójcy. Syn poinformował go za pomocą esemesa, że chce sobie odebrać życie i w tym celu wynajął pokój w jednym z hoteli na terenie Ostrowca.
Natychmiast w to miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Na miejscu mundurowi ustalili, że w jednym z pokoi faktycznie zamieszkuje 26-latek. W związku z tym funkcjonariusze natychmiast pobiegli pod drzwi pokoju, których nikt nie otwierał. Drzwi nie udało się również otworzyć zapasowym kluczem. Chwile później jeden z policjantów wszedł na dach budynku, skąd przez okno zajrzał do pokoju i potwierdził obecność w nim mężczyzny. Po tej informacji drugi z funkcjonariuszy natychmiast wyważył drzwi do pokoju, gdzie 26-latek próbował odebrać sobie życie – relacjonuje Beata Grubner z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. Po tym zdarzeniu został przewieziony do szpitala na obserwację.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia