Jadłodajnia u Anioła już otwarta!

Dziś przy ul. Głogowskiego w Ostrowcu, vis a vis Urzędu Miasta, rozpoczęła działalność 'Jadłodajnia u Anioła’. To inicjatywa księdza Pawła Anioła, twórcy ostrowieckiego Hospicjum. Jadłodajnia jest finansowana z tzw. 1% podatku, dochodów z baru Anielskie Jadło i sprzedaży chleba hospicyjnego.
Jadłodajnia funkcjonuje dzięki partnerstwu – a konkretnie Akcji Katolickiej, głównemu prowadzącemu ośrodek, Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Hospicjum i dyskontowi Biedronka – mówi ksiądz Paweł Anioł.

Dziś do wyboru były dwie zupy i drugie danie. Rosół i zupa grochowa, a na drugie danie kiełbaski, kapusta zasmażana do tego bułka lub chleb.
Jadłodajnia będzie czynna 7 dni w tygodniu, przez 2 godziny dziennie od 14 do 16. Również w święta kościelne i państwowe. – Będziemy chcieli poznać zorganizować Wigilię dla tych osób, liczymy, że do tego czasu zdążymy się poznać – mówił ksiądz Anioł.
Przy jadłodajni powstanie również łaźnia i punkt pomocy medycznej, a w dalszej perspektywie Ksiądz Anioł planuje stworzyć gospodarstwo, w którym chętni będą mogli pracować i przez to pomagać sobie i innym.

/wer,bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia