Obowiązkowe elektroniczne zwolnienia lekarskie dopiero od 1 grudnia

Nie od 1 lipca, a od 1 grudnia lekarze będą wystawiać już tylko zwolnienia elektroniczne tzw – e-ZLA. Do końca roku wciąż spotykać będziemy również te tradycyjne – papierowe.

Paweł Szkalej rzecznik kieleckiego ZUS-u mówi, że decyzję o przesunięciu tego terminu podjęło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, po wielokrotnych prośbach lekarzy, którzy chcą być lepiej przygotowani do tej reformy.
Jak podkreśla Paweł Szkalej w dalszym ciągu urzędnicy ZUSu prowadzą szkolenia dla lekarzy i pracowników przychodni. Lekarze elektroniczne zwolnienia mogą wystawiać już od ponad pół roku i robią to coraz częściej. – Na początku roku tylko 2-3% zwolnień było wystawianych elektroniczne, teraz dochodzi nawet do 30% – mówi.
Dodaje też, że elektroniczne zwolnienia chętnie wystawiają nie tylko młodzi lekarze, ale również Ci starsi. W całym województwie świętokrzyskim najczęściej lekarze z powiatu ostrowieckiego. W naszym województwie zarejestrowanych systemie umożliwiającym wystawianie e-zwolnień jest już około 2300 lekarzy, w samym powiecie ostrowieckim – ponad 200 lekarzy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia