Ostatni dzwonek! I czas na wakacje

Dziś po raz ostatni przed wakacjami uczniowie pojawili się w szkołach. W Ostrowcu Świętokrzyskim świadectwa w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, odebrało ponad 4 tysiące uczniów. To szczególny czas dla uczniów 3 klas gimnazjum – oni żegnają się ze swoimi szkołami, aby rozpocząć dalszą edukację w szkołach średnich.
Wczoraj uroczyście żegnano gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 4 w Ostrowcu. Ola Środoń uczennica klasy trzeciej mówi, że będzie dobrze wspominać szkołę. – Miałam fantastyczną klasę i dobrych nauczycieli. W pamięci utkwiło mi, jak nauczycielka matematyki pomogła mi zrozumieć zadania na sprawdzianie, dzięki temu udało mi się go napisać – mówiła wzruszona Ola Środoń.
Katarzyna Goworek dyrektor Zespołu Szkół nr 4 podkreśla, że to właśnie pożegnanie gimnazjalistów jest najbardziej uroczyste i wzruszające. – Wiele z nich to dzieci, które były z nami od czasu szkoły podstawowej. -Teraz opuszczają mury szkoły już jako mądra młodzież. Są dobrze przygotowani merytorycznie. A ja im życzę, żeby byli dobrzy i wrażliwi na drugiego człowieka – mówiła Katarzyna Goworek.
Najzdolniejsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody, a rodzice najzdolniejszych gimnazjalistów listy gratulacyjne.
Dyplomy ukończenia roku przedszkolnego w 8 placówkach otrzymają także najmłodsi. Świadectwa w 8 ostrowieckich szkołach podstawowych odbierze w sumie 3310 uczniów. W gimnazjach zaś 1027.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia