Obchody Dnia Strażaka w Ostrowcu Świętokrzyskim

Były gratulacje, odznaczenia i podziękowania – na placu wewnętrznym ostrowieckiej komendy  Państwowej Straży Pożarnej odbyły się coroczne powiatowe obchody dnia strażaka.
Oficjalna część –  w obecności licznie zgromadzonych gości rozpoczęła się 29 maja o 12.00.  Tuż po niej komendant powiatowy st. bryg. Robert Grudzień  podsumował w liczbach zasób jednostki. – W powiecie służy 119 zawodowych strażaków, stale uzupełniamy sprzęt. Do 2020 roku wymienimy 4 samochody pożarnicze, chcemy również zakupić nowoczesną łódź ratowniczą – mówił st. bryg. Robert Grudzień.
Uroczystości to okazja do wręczenia odznaczeń. Jedno z nich, Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymała st. kpt. Barbara Majdak. – Pełnię służbę od 18 lat i to mój drugi taki medal. To wyjątkowe wyróżnienie – podkreślała st. kpt. Barbara Majdak
Po części oficjalnej był  czas na wspólny posiłek, przy tradycyjnej strażackiej grochówce oraz zabawie dla najmłodszych. Goście mogli podziwiać sprzęt, a także na przykład usiąść za kierownicą wozu strażackiego.

/tom/

Ważne wydarzenia