Jarosław Górczyński z poparciem Platformy Obywatelskiej

To już pewne. Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Ostrowca i w zbliżających się wyborach udzieli poparcia Jarosławowi Górczyńskiemu. Taką decyzję podjęła w niedzielę Rada Powiatu Ostrowieckiego partii – Pomyśleliśmy, że to będzie dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że bez współpracy z prezydentem trudno będzie rozwiązać problemy miasta – potwierdza Grigor Szaginian, przewodniczący PO w Ostrowcu.

Uchwałę o udzieleniu poparcia urzędującemu prezydentowi w jego drodze po drugą kadencję organizacja przegłosowała 15 głosami, przy 4 przeciwnych i 3 wstrzymujących się.

Grigor Szaginian w wydanym oświadczeniu mówi o zbieżnych – w wielu punktach – założeniach programowych Platformy i komitetu Jarosława Górczyńskiego. Dopytywany podkreśla, że wspólnych list z komitetem Jarosława Górczyńskiego nie będzie. Platforma Obywatelska do Rady Miasta i Powiatu ma pójść w szerszej koalicji. Rozmowy prowadzi m.in. z Nowoczesną. Otwarta jest na SLD. I kandydatów do Rady Powiatu już ma. – Na listach do powiatu jest miejsce dla członków Nowoczesnej i SLD – zdradza Radiu Ostrowiec, dodając, że listy do Rady Miasta zostaną zbudowane w ciągu dwóch tygodni.

Szefa Platformy w powiecie zapytaliśmy też o warunki poparcia Jarosława Górczyńskiego. Przewodniczący Szaginian, odpowiedział, że korzyści ze współpracy muszą mieć obie strony, ale szczegóły rozmów zostaną na razie w gabinecie.

Dodajmy jeszcze, że obecnego prezydenta w wyborach poprą najpewniej także PSL i SLD.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia