Marek Zagórski, minister cyfryzacji spotkał się z mieszkańcami Ostrowca

Źródło: https://www.gov.pl/cyfryzacja/marek-zagorski

Marek Zagórski, minister cyfryzacji spotkał się z mieszkańcami powiatu ostrowieckiego. Mówił m.in. o nowych regulacjach związanych z wejściem w życie tzw. RODO, czyli przepisów dotyczących ochrony danych osobowych oraz o projekcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, która ma połączyć cyfrowo wszystkie szkoły w Polsce. Wcześniej spotkał się z prasą, gdzie odpowiadał między innymi na pytania o CEPiK. Zdaniem ministra Zagórskiego, system z 'małymi potknięciami’ działa dobrze. – Jest na pewno lepiej niż było w listopadzie – podkreślał Zagórski.
Karolina Petrykowska, pełniąca obowiązki naczelnika wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu mówi, że problemy nie są tak duże jak w listopadzie ubiegłego roku, gdy program był wdrażany, ale system nadal przysparza wielu kłopotów. – My też radzimy sobie już z tym lepiej. Teoretycznie możemy liczyć na pomoc informatyczną, ale czasem jest ona nieskuteczna i długo trwa – mówi Karolina Petrykowska.
I dodaje, że interesanci często wychodzą z wydziału nieobsłużeni. – Najwięcej problemów jest z wymianą dowodów rejestracyjnych pojazdów, które już były zarejestrowane przed listopadem. Nowe pojazdy lub sprowadzane znacznie łatwiej się rejestruje.
Marek Zagórski podkreślał również, że dzięki między innymi CEPiKowi wkrótce kierowcy nie będą musieli wozić przy sobie dokumentów.

W oficjalnych komunikatach żadnej daty jednak nie ma. Informacja zamieszczona na stronie kancelarii prezydenta, po tym, jak ustawa przez prezydenta została podpisana, mówi, że 'zmiany wejdą w życie po wdrożeniu koniecznych rozwiązań technicznych, a konkretna data zostanie opublikowana z co najmniej 3 miesięcznym wyprzedzeniem’.

W spotkaniu z ministrem cyfryzacji uczestniczyło około 50 osób, w tym samorządowcy i działacze PiSu.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia