Spotkanie autorskie z Agnieszką Walczak – Chojecką

W ramach tygodnia bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu zorganizowała spotkanie autorskie z Agnieszką Walczak – Chojecką autorką powieści obyczajowych m. in. „Dziewczyna z Ajutthai”, „Gdy zakwitną poziomki” czy „Włoska symfonia”. Urodzona w 1968 roku autorka zaczęła „bawić się” literaturą już w wieku pięciu lat. – Wtedy jeszcze nie potrafiłam pisać, ale podyktowałam pierwszy wiersz mamie. W moim domu zawsze ważne było „słowo”, ponieważ mój tata jest literatem – mówiła pisarka Agnieszka Walczak – Chojecka.

Później publikowała między innymi w 'Poezji” i 'Nowym wyrazie”. Jako młoda poetka uczestniczyła kilkakrotnie w festiwalu studenckim FAMA, występowała w warszawskich klubach. Na kolejne dwadzieścia lat Agnieszkę Walczak-Chojecką pochłonęła praca w biznesie.

W połowie 2012 roku zakończyła pracę w korporacji i powróciła do twórczości. Zaczęła pisać swoją debiutancką powieść pod tytułem „Dziewczyna Ajutthai”, która ukazała się rok później nakładem wydawnictwa Drugie Piętro. Książka została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników i już rok później światło dzienne ujrzała kolejna jej powieść pod tytułem „Gdy zakwitną poziomki” już wydana pod skrzydłami wydawnictwa FILIA, z którym pisarka nawiązała stałą współpracę. W 2015 roku Agnieszka Walczak-Chojecka rozpoczęła pracę nad swoim dotychczas największym projektem literackim: „Sagą bałkańską”, której pierwszy tom zatytułowany „Nie czas na miłość” ukazał się już rok później. Następne części, „Nie czas na pożegnanie” oraz „Nie czas na zapomnienie”, trafiły do rąk czytelników w 2017 roku. – Gdy pisałam Sagę Bałkańską najważniejsze dla mnie były rozmowy z ludźmi i ich relacje z wojny na Bałkanach. Wielu z moich rozmówców stało się moją inspiracją. Tak było w przypadku pewnego dziennikarza, z którym spotkałam się w kawiarni w Mostarze – opowiadając mi swoją historię płakał. Jego osoba stała się inspiracją dla bohatera o imieniu Tarik– mówi pisarka.

A w najbliższą sobotę Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Piekarą jednym z najpopularniejszych pisarzy fantastycznych – autorem książek między innymi „Młot na czarownice” czy „Łowcy dusz”. Spotkanie rozpoczyna się o 17. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
/wer/

Ważne wydarzenia