Podsumowanie policyjnej akcji „Majówka”

To był bardzo długi majowy weekend i bardzo długa policyjna akcja 'Majówka’. Jednak – jak mówi Łukasz Kołodziejczak zastępca naczelnika ostrowieckiej drogówki – na drogach powiatu ostrowieckiego było w miarę spokojnie.

– Przez ten okres zanotowaliśmy 25 kolizji, w tym jeden wypadek drogowy – podsumowuje Łukasz Kołodziejczak i dodaje, że policjanci zatrzymali także 11 nietrzeźwych kierowców oraz 6 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.
Łącznie w województwie świętokrzyskim o bezpieczeństwo na drogach dbało blisko 4000 policjantów. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.
Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach były obecne także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.
Od 27 kwietnia do 6 maja doszło do 31 wypadków, w których zginęło 3 osoby, a 44 osoby zostały ranne. Funkcjonariusze zatrzymali 127 nietrzeźwych kierujących.
Przerażają ogólnopolskie statystyki. Od początku majówki doszło do 850 wypadków w których zginęły 72 osoby a ponad tysiąc zostało rannych. Policjanci złapali też blisko 2 700 pijanych kierowców
Najtragiczniejsza była ostania doba – zginęło 11cie osób.
Policja przestrzega, że choć akcja 'Majówka’ już się zakończyła, to na drogach nadal będą wzmożone kontrole. Bo powroty z majówki nadal trwają.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia