Rozpoczęły się matury!

Matura 2018 rozpoczęła się od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Maturzyści mieli do wybory dwa tematy: 'Tęsknota siła niszcząca czy budująca ludzkie życie na podstawie fragmentu 'Lalki’ Bolesława Prusa albo analiza wiersza Ernesta Brylla 'Bądźmy dla siebie bliscy, bo nas rozdzielają’.

Ania Soluch z I LO im. Stanisława Staszica zakończyła pisanie egzaminu wcześniej. – Jednak Lalka, może i nie duże zaskoczenie, bo lekturę szeroko omawialiśmy na zajęciach, ale typowaliśmy inne tematy – mówi i dodaje, że mimo to poradziła sobie z wypracowaniem.
Kacper Stachurski tematem wypracowania nie był zaskoczony. Więcej trudności sprawiły mu zadania testowe, bo jak uważa nie dało się jasno stwierdzić, która odpowiedź jest poprawna. Były podchwytliwe i mogło się wydawać, że kilka odpowiedzi jest poprawnych.
A o godzinie 14 rozpoczął się egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.
W poniedziałek matura z matematyki. Później kolejne egzaminy rozszerzone z poszczególnych przedmiotów. Ania Soluch zdaje biologie i chemie. Zależy jej na dobrym wyniku, ponieważ planuje aplikować na medycynę.
W sumie w powiecie ostrowieckim do egzaminu przystąpiło 719 absolwentów.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia