Włodzimierz Czarzasty w Ostrowcu

Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiada powrót na scenę polityczną.

– Lewica jest potrzebna, tak jak nam potrzebna była przerwa od pracy w parlamencie – mówił Włodzimierz Czarzasty, szef SLD, który wczoraj odwiedził Ostrowiec. Z działaczami i mieszkańcami spotkał się w Galerii Fotografii MCK.
Ostrowiec to 162 powiat, który przewodniczący Czarzasty odwiedził w ciągu roku.
– W wyniku niesłychanej arogancji, która cechowała naszą partię i głupich decyzji, jak wystawienie Magdaleny Ogórek na prezydenta, nie dostaliśmy się do Sejmu, chociaż dostaliśmy milion sto czterdzieści tysięcy głosów – mówił podczas konferencji prasowej. – Do Sejmu wrócimy za rok, jesteśmy o tym przekonani, ale wcześniej musimy mieć dobry wynik w wyborach samorządowych – zaznaczył Czarzasty.

Podczas spotkania towarzyszył mu Andrzej Szejna, szef sojuszu w regionie, który zapowiedział konwencję programową i start kampanii w województwie na 28 kwietnia, czyli najbliższą sobotę w Kielcach. Zaprezentować mają swój program wyborczy.

Włodzimierz Czarzasty zapowiedział przeniesienie do lokalnych samorządów najlepszych rozwiązań z miast, gdzie prezydentami, czy burmistrzami są ludzie Sojuszu. To na przykład otwieranie w szkołach gabinetów dentystycznych na wzór Wrocławia, program finansowania zabiegów in vitro, który po Częstochowie wprowadziło już 7 kolejnych samorządów. Polityk mówi też o bezpłatnych żłobkach i przedszkolach w wymiarze ośmiogodzinnym dla wszystkich dzieci, miejscach opieki dziennej dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami oraz całodobowych gabinetach pielęgniarskich dla nich.
Zbliżające się wybory samorządowe będą pierwszym egzaminem dla nowych władz partii, która do sejmików pójdzie pod szyldem 'SLD, lewica Razem” – czyli między innymi razem z Unią Pracy, OPZZ, stowarzyszeniem Ordynacka, czy Inicjatywą Feministyczną.
Sala Galerii Fotografii podczas spotkania z Włodzimierzem Czarzastym była pełna. W spotkaniu uczestniczyło około stu osób.
/mag/

Ważne wydarzenia