Zakończyły się egzaminy gimnazjalne

wazne,ostrowiec,egzaminy,gimnazja

Gimnazjaliści dziś zakończyli trzeci, ostatni dzień egzaminów.
W sumie w 20 oddziałach do testów przystąpiło około 450 uczniów. Gimnazjaliści twierdzili, że egzamin nie był trudny. Ale bez skupienia łatwo było popełnić błąd. – Na ostatni zadaniu ze słuchania nie mogłam dobrze wsłuchać się w przykład i właściwie błąd zrobiłam w najprostszej rzeczy – mówiła Julia z Gimnazjum Nr 4 w Ostrowcu.
Jakub uważa, że najlepiej poszedł mu egzamin z angielskiego, a najtrudniejszy był język polski, który zdawał w środę. – Nie spodziewaliśmy się charakterystyki, wszyscy raczej liczyli na opowiadanie – mówił Jakub. Z kolei według Michała wymagający był egzamin z matematyki. – Zadania były wymagające i czasochłonne, a jedno zadanie było nie do końca jasne i wielu z nas miało z nim problem – podkreślał Michał.
A co dalej? Julia wyprowadza się do Warszawy i tam wybierze liceum. Michał chciałby dostać się do ostrowieckiego THM- u do klasy informatycznej. – Od dawna interesuje się informatyką i programowaniem. Mam już nawet pierwsze sukcesy na koncie – udało mi się uzyskać tytuł finalisty na Wojewódzkiej Olimpiadzie Informatycznej – pochwalił się Michał.
Jakub z kolei zamierza wybrać się do liceum w Ostrowcu, do klasy o profilu biologiczno – chemicznym. Później być może wyjedzie do Krakowa, gdzie chciałby studiować medycynę. Potem nie wyklucza powrotu do Ostrowca.
Gimnazjaliści wyniki poznają w czerwcu.
/wer/

Ważne wydarzenia