Kim zostaną, jak dorosną?

PP nr 21

Ponad 300 osób, przedszkolaków i ich rodziców podziwiało prezentacje przedszkolne „Kim zostanę jak dorosnę”. Na scenie w kinie Etiuda zaprezentowało się 12 ostrowieckich przedszkoli pokazując w scenkach jak wyobrażają sobie prace m.in. nauczyciela, lekarza, hutnika, policjanta czy dziennikarza radiowego. Jolanta Jeruzal dyrektor przedszkola nr 5 podkreśla, że impreza była wspaniała, dzieci reagowały bardzo żywiołowo. – Wszystkie prezentacje były bardzo pomysłowe, intrygujące i sądzę, że na długo ta impreza zapadnie dzieciom w pamięć. Myślę też, że kiedyś gdy staną przed decyzją wyboru zawodu wrócą pamięcią do tego dnia – mówiła.
Przedszkola biorące udział w prezentacjach otrzymały dyplomy, słodkie upominki i prezenty, które wręczyła Irena Renduda-Dudek, przewodnicząca Rady Miasta w Ostrowcu.
Imprezę prowadził Marcin Szymański z Radia Ostrowiec, który całą publiczność wciągnął do wspólnej zabawy, m.in. tańca w rytm muzyki z filmu Madagaskar, czy słynnego przeboju Gangnam style.
Ale to nie koniec przedsięwzięcia. Każde przedszkole przygotowało także w postaci kukiełki sylwetkę prezentowanego zawodu.
Już od jutra na naszej stronie internetowej można głosować na najbardziej pomysłowo wykonaną kukiełkę. Przedszkola, które zbiorą najwięcej głosów wygrają atrakcyjne nagrody – za I miejsce 32-u calowy telewizor, za drugie miejsce radiomagnetofon, a za miejsce trzecie aparat fotograficzny.
Głosowanie potrwa do 26 kwietnia do północy.
Także od jutra codziennie na naszej antenie gościć będziemy dzieci z przedszkoli, które zachęcać będą do głosowania na swoją kukiełkę, opowiadać o swoich marzeniach i słać serdeczności dla swoich bliskich.
Harmonogram odwiedzin poszczególnych placówek jest w zakładce konkursu „Kim zostanę jak dorosnę”.
Organizatorem imprezy jest Przedszkole Publiczne nr 5 oraz Radio Ostrowiec. Partnerem konkursu firma Termohurt z Kunowa, a sponsorem nagród Galeria Mebli Arkadia.
Autorem zdjęć jest Stanisław Dunin – Borkowski.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia