Trwają remonty ostrowieckich ulic

W Miejskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych w Ostrowcu prezydent Jarosław Górczyński podsumował remonty ulic, które przeprowadzono w minionym roku na terenie miasta.

W sumie wybudowano ponad 6 kilometrów nowych dróg, z czego najważniejszą inwestycją był I etap przebudowy ul. Rzeczki. W tym roku inwestycja będzie kontynuowana – Mamy rozpoczętą procedurę przetargową na drugi odcinek ulicy Rzeczki, jesteśmy przygotowani na kwotę ponad 5 milionów złotych, ale wszystkie oferty są wyższe – dodaje prezydent Górczyński.
Koszty inwestycji inwestycji drogowych rosną, bo jak podkreśla prezydent miasta stale rosną ceny kruszyw i koszty pracownicze. – W takiej sytuacji pomocna samorządowi jest miejska spółka MPRD, która ma zaplecze do produkcji masy bitumicznej i rozszerza swoją działalność o budowę asfaltowych ścieżek rowerowych. Możemy korzystać z jej usług realizując część inwestycji mniejszymi kosztami – podkreśla prezydent Górczyński. I to MPRD będzie wykonawcą kilku miejskich inwestycji drogowych w tym roku.
Prezydent Górczyński mówi, że w tym sezonie remontu doczekają się m.in. boczna ulica od Kolonii Robotniczej, boczna ulica od Leśnej oraz odcinek Porzeczkowej na Gutwinie.
/tom/

Ważne wydarzenia