Gwiazdki Moc działa…

Dziś do ostrowieckiego szpitala na oddział pediatrii dostarczyliśmy dwa komputery i dwie drukarki kupione dzięki Świątecznej Akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. Nasi darczyńcy biorąc udział w licytacji na antenie wielu atrakcyjnych fantów pozwolili zgromadzić kwotę ponad 60 tys. zł.
– Komputery są niezbędne do sprawnej obsługi małych pacjentów, wypisujemy zlecenia badań, ich opisy. Teraz dokumentację prowadzimy w formie komputerowej i papierowej, ale dążymy do pełnej informatyzacji – mówi doktor Longina Warsińska – Bogacka, ordynator oddziału.
– To znacznie ułatwi nam pracę, do tej pory musieliśmy czekać aż inna osoba skończy pracę na jednym komputerze. Teraz szybciej będzie można przygotować m.in. wypisy dla rodziców, nie będą musieli tak długo czekać – wylicza doktor Danuta Krawczak- Szczuchniak.
Przypomnijmy, że w ramach akcji Radia Ostrowiec i LGD Krzemienny Krąg cały oddział dziecięcy został już wyposażony w rolety przeciwsłoneczne. – Mali pacjenci mogą wreszcie nieco chronić się przed ostrym słońcem, a pielęgniarkom łatwiej wykonywać zabiegi. Poza tym jest po prostu estetycznie i przyjemnie. Rolety pasują nie tylko do sal, ale też do elewacji budynku – podkreśla doktor Krawczak- Szczuchniak
Z kolei rodzice zwracali dziś uwagę także na to, że dzięki roletom sale stały się przytulniejsze. Tak jak pani Katarzyna, która już kilka dni przebywa z małym synkiem na oddziale. – Jest przyjemniej, syn może się swobodnie przespać, nikt nie zagląda w okna z parteru – podkreślała.
Dziś z zespołem lekarskim uzgodniliśmy także, jakie fotele zamówić dla rodziców, którzy pozostają ze swoimi pociechami w nocy na oddziale. – Wstępnie kolor foteli będzie czerwono – żółty, muszą być przede wszystkim funkcjonalne, tak aby w dzień na nich siedzieć, a w nocy się przespać – wyjaśnia Longina Warsińska-Bogacka.
W sumie zamówiliśmy już dziś 12 foteli, które na noc będzie można rozłożyć do spania. Dzięki temu rodzice małych pacjentów wreszcie nie będą musieli martwić się o przywożenie własnych materaców, czy drzemać na stołeczkach przy łóżku dziecka.
Teraz czeka nas jeszcze urządzenie świetlicy – pokoju wypoczynku dla mam i dzieci.
Przypomnijmy, że cała zgromadzona kwota podczas akcji zostanie wykorzystana na wsparcie oddziału pediatrycznego.
Jeszcze raz pięknie dziękujemy naszym Darczyńcom. Bez Was, Drodzy Słuchacze, pomoc szpitalowi, a co za tym idzie małym pacjentom nie byłaby możliwa.
/wer/

Podziel się

Ważne wydarzenia