Zbliża się Niedziela Palmowa

Zbliżająca się niedziela palmowa w kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień zwiastujący najważniejsze święta w roku – Wielkanoc.

Widocznym symbolem w tym dniu są tłumy wiernych gromadzących się w kościołach na mszach, w trakcie których święcone są palmy, odczytywany jest fragment ewangelii o męce Pana Jezusa, wprowadzający nas w przedświąteczny okres zadumy i refleksji.
Również w niedzielę palmową odbędzie się droga krzyżowa ulicami Ostrowca. – Cała droga krzyżowa rozpocznie o godzinie 15:00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a później podczas drogi będziemy odwiedzać poszczególne stacje, by całość zakończyć w kościele Matki Odkupiciela, gdzie odbędzie się uroczyste błogosławieństwo – mówi ks. Jan Sarwa, dziekan dekanatu ostrowieckiego.
Rozważania tegorocznej drogi krzyżowej będą dotykały spraw rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie ostrowieckie rodziny i te szczęśliwe, i te doświadczające problemów materialnych i moralnych – podkreśla ks. Sarwa. Warto dodać, że ten rok w powiecie ostrowieckim jest rokiem rodziny.
/tom/

Podziel się

Ważne wydarzenia