Jest wykonawca oczyszczalni ścieków w Kunowie

Dziś gmina Kunów rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej oczyszczalni ścieków. Była to trzecia próba znalezienia wykonawcy. Jak mówi burmistrz Lech Łodej, gmina zaoszczędzi około 240 tysięcy złotych, ponieważ złożona oferta opiewa na kwotę niższą niż kosztorysowa.

Poprzednie oferty na przetargach znacznie przekraczały wycenę kosztorysową. – Przypomnę, że w pierwszym przetargu zaproponowano nam kwotę wykonania inwestycji o 4 miliony wyższą niż zakładał kosztorys, w drugim 2,5 miliona wyższą – mówi – Ale teraz udało nam się uzyskać satysfakcjonującą kwotę.
Jak dodaje burmistrz Łodej, zaoszczędzone środki zostaną wykorzystane na inne ważne inwestycje w gminie.
– W tym roku czeka nas wiele zadań, między innymi 30 marca rusza przetarg na modernizację szkoły podstawowej, oprócz tego musimy wykonać kilka ważnych remontów dróg – wylicza.
Przypomnijmy, że mieszkańcy Kunowa od wielu lat czekali na nową oczyszczalnię. Obecna nie spełnia standardów, jest nieszczelna i wielokroć mieszkańcy skarżyli się na odór roznoszący się po okolicy. Całość inwestycji opiewa na kwotę prawie 16 milionów złotych. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w kwocie ponad 7 milionów złotych. Warto dodać, że nowa oczyszczalnia wyposażona będzie w panele fotowoltaiczne, dzięki czemu obniżone będą koszty jej eksploatacji. Prace budowlane ruszą najpóźniej w ciągu 2 miesięcy. Inwestycja ma być gotowa w 2019 roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia