Ogród sensoryczny w Ostrowieckim Browarze Kultury

Znamy już zwycięską koncepcję zagospodarowania dziedzińca Browaru. Wyniki rozstrzygniętego konkursu ogłosił dziś podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. – Mam nadzieję, że kultura będzie mocną stroną Ostrowca Świętokrzyskiego – mówił.

– Dziedziniec będzie miał również ważną rolę do spełnienia. Będą się tam odbywać wystawy plenerowe, koncerty, spotkania. Zależało nam na tym, by współgrał z otoczeniem – podkreślał prezydent miasta.
Zdaniem komisji konkursowej, najbardziej atrakcyjny i funkcjonalny plan zagospodarowania dziedzińca Browaru przedstawiła pracownia „Dresler Studio Architektura i Urbanistyka” z Krakowa. Udało jej się wydzielić duży teren zielony na potrzeby organizacji wydarzeń plenerowych, uwzględniając jednocześnie znaczną liczbę miejsc parkingowych i układ komunikacyjny z wjazdem w ulicę Siennieńską. – Skupiliśmy się na ogrodzie sensorycznym – mówi architekt Grzegorz Dresler. – Będzie pełen zapachów i kolorów. Kwiaty i rośliny kwitnąć będą przez cały rok. Znajdzie się miejsce na elementy wodne i małej architektury – tłumaczył.
Przebudowany budynek od Siennieńskiej, który również musiał zostać uwzględniony w koncepcji, swoim wyglądem będzie nawiązywał do powstającego Ostrowieckiego Browaru Kultury. Mieścić się w nim będą rady trzech pobliskich osiedli ale obiekt ma też dostępny dla działających w obszarze kultury stowarzyszeń. Prezydent Górczyński zastrzega, że ten budynek może zostać nieco później niż Ostrowiecki Browar Kultury i dziedziniec.
Zagospodarowanie dziedzińca Browaru ma kosztować nieco ponad 2 miliony złotych. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków unijnych. Przypomnijmy, że przebudowa Ostrowieckiego Browaru Kultury to aż 20 milionów złotych. Gmina dodatkowo będzie musiała wyasygnować pieniądze na wyposażenie budynku, który stanie się wkrótce siedzibą Miejskiego Centrum Kultury, galerii Biura Wystaw Artystycznych i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Otwarcie planowane jest na jesień tego roku.
/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia