Oszuści wyjątkowo aktywni w tym tygodniu!

Kolejne ofiary oszustw w naszym powiecie. Wczoraj metodą 'na policjanta’ oszuści próbowali wyłudzić 8 tysięcy złotych od 80-letniej mieszkanki naszego miasta, a chwilę później 'metodą na wnuczka’ od 79-letniej kobiety kwotę o wiele wyższą bo 85 tysięcy złotych.

Na szczęście kobiety w porę zorientowały się, że padają ofiarą oszustwa i zgłosiły sprawę na policję. Przypomnijmy, że w poniedziałek 83-letnia kobieta, straciła 7 tysięcy złotych.
– Uwierzyła kobiecie, która przez telefon podała się za jej wnuczkę i twierdziła, że potrzebne jej są pieniądze – mówi Ewa Libuda, rzecznik ostrowieckiej policji
83 – latka zgodziła się przekazać pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. Po odbiór pieniędzy zgłosił się nieznany jej mężczyzna, który miał być prokuratorem i rzekomo miał przekazać gotówkę jej wnuczce. Kiedy kobieta zorientowała się, iż padła ofiara oszustów, było już za późno.
I dodaje, że tego samego dnia oszuści dodzwonili się do innej kobiety, próbując wyłudzić 70 tysięcy złotych. Na szczęście tym razem byli nieskuteczni.
Policja przypomina, żeby nie ufać osobom, które dzwonią i podając się za członków rodziny domagają się przekazania pieniędzy. Apelują także, by dzieci i wnuczkowie uczulali starsze osoby w swojej rodzinie na takie próby wyłudzeń.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia