Nieruchomości po Interspeedzie idą pod młotek

Jutro odbędzie się licytacja komornicza nieruchomości należących do spółki Interspeed, która w 2009 roku ogłosiła upadłość.

Jak mówi Milena Machowska-Samiec, asesor komornika sądowego Rafała Fronczka, nieruchomości zostały oszacowane w sumie na blisko 20 milionów złotych. Cena wywoławcza wynosi w sumie 15 milionów. Licytowane będą cztery nieruchomości, na jednej z nich stoi konstrukcja hali, pozostałe są niezabudowane.
Jak dodaje Milena Machowska-Samiec, przed licytacją trzeba wpłacić vadium, które wynosi około 2 milionów złotych.
– Było dużo zapytań o te nieruchomości, niestety jeszcze nikt nie wpłacił rękojmi – podkreśla – Wszyscy zainteresowani mają czas do jutra do początku licytacji.
Przypomnijmy, że na tej działce miała powstać nowoczesna walcownia. Wartość tej inwestycji miała opiewać na kwotę 75 milionów euro. Firma Interspeed miała zatrudnić blisko 1000 osób. Ale w 2009 roku ogłosiła upadłość. Nieruchomość przejął komornik.
– Ta nieruchomość ma ogromny potencjał gospodarczy, od wielu lat staramy się pozyskać inwestora, który by ją wykorzystał – mówi Zbigniew Wesołowski, główny specjalista ds. obsługi inwestorów w ostrowieckim Urzędzie Miasta. Dodaje, że rozesłali kilkadziesiąt prezentacji nieruchomości po Interspeedzie do przedsiębiorców. – Hala, która tam stoi jest ogromna, zajmuje niemal trzy hektary pod dachem i stoi w jednej z miejskich stref przemysłowych. Na razie teren nie jest włączony do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice, ale zarówno przy obecnych regulacjach, jak i tych zapowiadanych można to zmienić – podkreśla Zbigniew Wesołowski.
Licytacja rozpoczyna się jutro o godzinie 12:00.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia