Krzemienny Szlak – wygrał!

„Krzemienny Szlak” – taką nazwę będzie nosiła trasa rowerowa, która połączy gminy z Krzemiennego Kręgu. Nazwę spośród 90 nadesłanych propozycji wybrała dziś Kapituła Konkursu. Autorem zwycięskiej propozycji jest pan Piotr Pytel z Ostrowca. II miejsce przypadło w udziale pani Agnieszce Podporze z Ostrowca, która zaproponowała nazwę „Pasiasty szlak”. Trzecią nagrodę odbierze pan Mariusz Gwałt z Ostrowca za propozycję „Krzemienna Dziewiątka”.
Kapituła zdecydowała także o przyznaniu 7 wyróżnień, wśród nich dla pani Magdy Ścibor z Ćmielowa za… poczucie humoru. Pani Magda zaproponowała nazwę „A niech mnie – krzemienny szlag!”.
W piątek 9 marca w redakcji Radia Ostrowiec wręczymy nagrody laureatom, wśród nich będzie rower trekkingowy, sakwy podróżne oraz akcesoria do rowerów. Sponsorem konkursu na nazwę szlaku jest Romet Ostrowiec.
Szlak rowerowy połączy 9 gmin powiatu ostrowieckiego i lipskiego wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”. – Trasa, łącznie z istniejącymi duktami leśnymi, polnymi drogami będzie miała aż 1200 kilometrów. W sumie powstaną 42 pętle rowerowe, a trasę na wycieczkę wybrać będzie można poprzez specjalną aplikację na smartfony lub stronę internetową – mówi Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg”, która pozyskała środki na tę inwestycję. Na szlaku znajdą się wiaty turystyczne i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.
Szlak będzie oznakowany, a wyruszyć na trasę będzie można już w czerwcu. Partnerem Konkursu jest Radio Ostrowiec oraz lokalne media: Lokalna TV i Gazeta Ostrowiecka.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia