Korowód Niepodległości w Ostrowcu

Lekcja historii, przechadzające się po korytarzach postaci Józefa Piłsudskiego i Młodego Patrioty- dziś do Ostrowca zawitał Korowód Niepodległości. Jest to projekt wojewody Agaty Wojtyszek, organizowany dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Odbywa się w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” 2017-2021.
„Korowód Niepodległości” organizowany jest po to, żeby także najmłodsze pokolenie Polaków pamiętało o naszych przodkach, którzy oddali życie za kraj – zaznaczyła w trakcie powitania uczniów wojewoda Agata Wojtyszek.
– Młodzież chętnie bierze udział w takich wydarzeniach. Sami organizujemy wiele konkursów i uroczystości w związku z obchodami święta Odzyskania Niepodległości. Uczniowie mają coraz większą wiedzę historyczną – mówi Grzegorz Nowak nauczyciel historii z Katolickiego Liceum w Ostrowcu.
Po oficjalnym otwarciu korowodu uczniowie wzięli udział w ciekawej, bo multimedialnej lekcji historii poprowadzonej przez Edytę Krężołek z Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Otrzymali także „Elementarz Młodego Patrioty”. Krzysztof Brożyna ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych IV Pułku Piechoty z Kielc przedstawił swoje prywatne zbiory broni i mundurów z czasów II Rzeczpospolitej.
Korowód Niepodległości odwiedzi wszystkie miasta powiatowe w regionie świętokrzyskim.
/wer/

Ważne wydarzenia