Około 100 propozycji na nazwę rowerowego szlaku – przed Kapitułą konkursu niełatwe zadanie

Około 100 -tu propozycji nazw nowego szlaku rowerowego wpłynęło na konkurs Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg i Radia Ostrowiec. – Propozycje spływały do ostatniej chwili, ostatnia przyszła o 19.57 – mówi Magdalena Wójtowicz z Krzemiennego Kręgu.
Wielu słuchaczy proponowało nazwy związane z Bałtowem np. Dino Bike czy Dwa kółka po bałtowsku. – Należy jednak pamiętać, że szlak połączy 9 gmin zarówno w województwie świętokrzyskim, jak i mazowieckim. Dlatego nazwa musi być uniwersalna – zaznacza Magdalena Wójtowicz.
Teraz do Kapituły konkursu należy wybranie jednej z nich. Zwycięzca w nagrodę odbierze rower trekkingowy, Kapituła nagrodzi także 9 osób, których propozycje nazwania nowego szlaku przypadły jej do gustu.
Wyniki konkursu ogłosimy 5 marca w poniedziałek.
Szlak rowerowy połączy 9 gmin powiatu ostrowieckiego i lipskiego wchodzących w skład 'Krzemiennego Kręgu’. Trasa będzie miała aż 1200 kilometrów. Szlaki będą wyposażone w wiaty turystyczne i samoobsługowe stacje naprawy rowerów. LGD Krzemienny Krąg pracuje nad mapą, specjalną stroną internetową i aplikacją na smartfony. Gotowy ma być w czerwcu tego roku.
/joge/

Ważne wydarzenia