Anita Włodarczyk poprowadziła w Sadowiu lekcję wuefu

Anita Włodarczyk, najsłynniejsza polska lekkoatletka, mistrzyni świata w rzucie młotem była w sobotę gościem szkoły w Sadowiu, najmniejszej gminie województwa świętokrzyskiego. Z dziećmi i młodzieżą poprowadziła lekcje wuefu.
– Przede wszystkim chodzi o to, żeby rozruszać młode społeczeństwo i dobrze się razem bawiliśmy – mówiła o swoich wrażeniach złota medalistka olimpijska. – Jeżeli po takich zajęciach choć jedna osoba znajdzie w sobie motywację do uprawiania sportu, to było warto.
Zdaniem Anity Włodarczyk, zaangażowanie zawodowych sportowców w takie przedsięwzięcia może pomóc w przełamaniu niechęci uczniów do lekcji wuefu.
Uczniowie nie szczędzili na sali wysiłku. Była rozgrzewka i rzut plastikowym młotem. Lekcja się podobała. W spotkaniu z Anitą Włodarczyk uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież, przyszło na nie wielu mieszkańców. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie i wziąć autograf.
Po spotkaniu mistrzyni pojechała do Stalowej Woli, gdzie po raz pierwszy zaprezentowała wszystkie swoje medale olimpijskie.

/marsz, red/

Podziel się

Ważne wydarzenia