Miliony dla Ostrowca. Umowa na dofinansowanie 11 zadań podpisana

Preumowę dotyczącą dofinansowania projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym” podpisali dziś w sali Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. Podpis złożyła też Elżbieta Pichór, skarbnik gminy. Jak podkreślał prezydent Górczyński bez dyscypliny finansowej zgromadzenie środków na wkład własny nie byłoby możliwe.

Udział gminy Ostrowiec w projekcie o wartości prawie 35 milionów złotych to aż 11,5 miliona. Jak już pisaliśmy zrealizowanych w ramach rewitalizacji będzie 11 różnych zadań, wśród nich między innymi budowa drogi łączącej ulicę Furmańską z ulicą Chrzanowskiego, przebudowa ulicy Stanisława Brody (obecnie Kwiatkowskiego), modernizacja budynku kina Etiuda i utworzenie tam Centrum Tradycji Hutnictwa, zagospodarowanie części dziedzińca Browaru Kultury, budowa stref rekreacji w Częstocicach i Ogrodu Zdrowia na osiedlu Ogrody. We współpracy z Ostrowiecką Spółdzielnią Mieszkaniową i spółdzielnią Krzemionki zmodernizowany zostanie park XXV-lecia, na osiedlu Rosochy powstaną strefy rekreacji, place zabaw i zewnętrzne siłownie, a na osiedlu Ogrody przebudowany będzie parking.

– Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się po tym, jak znoszą Wasz sukces i wydaje mi się, że Wasi przyjaciele będą wystawieni na kolejną próbę – mówił tuż przed podpisaniem preumowy marszałek Jarubas, przypominając, że Ostrowiec otrzymał też dofinansowanie na budowę Ostrowieckiego Browaru Kultury. – W konkursie dotyczącym wsparcia dziedzictwa narodowego to był największy projekt, który otrzymał wsparcie. Ten projekt też jest jednym z największych i znalazł się w gronie siedmiu, które spośród trzynastu uzyskały dofinansowanie – dodał.

Wszystkie jedenaście zadań muszą zostać zrealizowane i rozliczone do 2021 roku.

Ważne wydarzenia