Szaginian: „Będę rozmawiał z każdym”

wazne

Ostrowiecka Platforma Obywatelska chce wzmocnienia przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi i przygotowuje się do zbudowania jednego, opozycyjnego wobec Zjednoczonej Prawicy frontu. – Już od poniedziałku będę rozmawiał z przedstawicielami wszystkich zaprzyjaźnionych ugrupowań na temat koalicji. Nasza współpraca jest konieczna – mówi Grigor Szaginian, przewodniczący partii w Ostrowcu.
Przewodniczący Szaginian warunki tworzenia koalicji wyborczej zamierza omawiać z ostrowiecką Nowoczesną, Komitetem Obrony Demokracji, SiP, lewicą i PSL. Twierdzi, że chce też wyciszenia konfliktu z byłym przewodniczącym organizacji Eligiuszem Michem, który bez rekomendacji struktur powiatowych został wiceprzewodniczącym Zarządu Regionu PO i nadal pełni funkcję wicestarosty powiatu ostrowieckiego, w którym rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Dodajmy, że w połowie stycznia Rada Powiatu Platformy w Ostrowcu przyjęła uchwałę o rozwiązaniu koalicji z PiS w powiecie uznając ją za szkodliwą dla wizerunku partii.
– Te nasze drobne zgrzyty, które są między mną, a regionem oraz między mną, a Eligiuszem Michem teraz są nieistotne. Teraz najważniejsze są wybory – mówi Grigor Szaginian.
Przewodniczący PO w Ostrowcu nie chce rozmawiać o personaliach. Zapewnia za to, że powstający program wyborczy dla Ostrowca Platforma przedstawi jeszcze w marcu.

Podziel się

Ważne wydarzenia