Odkryte baseny… również w Starachowicach

Samorząd Starachowic planuje budowę letnich odkrytych basenów.

Prezydent Marek Materek zapowiada, że na ten cel chce przeznaczyć część środków pozyskanych ze sprzedaży placu handlowego przy Galerii Handlowej Galardia. – Inspiracją do takiej inwestycji jest m.in. to, że na zalewie Lubianka nie będzie strzeżonego kąpieliska w tym roku – mówi prezydent Materek.
Zamknięcie kąpieliska na Lubiance związane jest z realizowanym przez powiat remontem jazu wodnego, rewitalizacji zbiornika i montażu w dnie zalewu urządzeń służących do uprawiania sportów wodnych.
Szacunkowy koszt budowy basenów wynosi około 900 tysięcy złotych. Prezydent Materek chce, by na jutrzejszej sesji Rady Miejskiej została przyjęta uchwała o przeznaczeniu 20 tys zł na przygotowanie dokumentacji technicznej. Baseny mają zostać zamontowane w czerwcu, by już w okresie wakacji mogli z nich korzystać mieszkańcy miasta. – Ale nie tylko, letnie baseny zwiększą atrakcyjność pobytu w samych Starachowicach – podkreśla prezydent Materek.
Kompleks składać się ma z dwóch basenów dla dorosłych i basenu dla dzieci. Zbudowane zostaną na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia