Spartanie trenują i pomagają

’Wyzwanie trzystu – Spartanie pomagają’ to nowa akcja charytatywna zapoczątkowana przez Jakuba Gumułę ostrowczanina i trenera personalnego.

Jak mówi Jakub Gumuła pomysł narodził się spontanicznie i ma zachęcić do aktywności fizycznej.
– Z początkiem roku doszedłem do wniosku, że świetnym pomysłem będzie zmotywowanie ludzi do treningów i zachęcenia ich do dbania o formę fizyczną.
Zgodnie z założeniem projektu, trenując można też pomagać. Akcja polega na wykonaniu 300 treningów w roku i na odkładaniu do skarbonki – po każdym treningu – jednej złotówki. Zgromadzone przez cały rok przez wszystkich uczestników środki zostaną przekazane na wybrany cel, ustalony wspólnie przez uczestników po zakończeniu akcji.
– Treningi można odbywać w różnej formie, celem jest spalenie kilkuset kalorii. Może to być bieganie, trening na siłowni, basen czy ćwiczenia wykonywane w domu – dodaje Jakub Gumuła.
Do akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy dołączyć do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku 'Wyzwanie trzystu – Spartanie pomagają’ i dzielić się swoimi wynikami. Do tej pory do akcji przyłączyło się już około 1000 osób i każdego dnia przybywają kolejne. 'Wyzwanie trzystu’ potrwa do końca roku.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia