Mróz im nie straszny. Wolontariusze WOŚP zbierają na leczenie noworodków

Od rana na ulicach Ostrowca 300 wolontariuszy zbiera pieniądze do wielkoorkiestrowych puszek. – Kwesta na ulicach będzie prowadzona do godziny 17.00, a na Rynku do „Światełka do nieba” do godziny 20.00 – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu w Ostrowcu.

Temperatury poniżej zera nie przestraszyły wolontariuszy. – Zbieram z rodzicami oraz młodszą siostrą i malutkim braciszkiem – mówi Kacper Artykiewicz, który ma na swoim koncie kilka puszkowych rekordów z poprzednich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takich rodzin, które włączają się w akcję Jurka Owsiaka od lat jest w Ostrowcu więcej.

Finałowa orkiestrowa impreza na Rynku rozpoczyna się o 15.30. Występują seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zespół wokalny „Pandora” oraz finaliści muzycznych talent-show, Katarzyna Góras i Patryk Kumór.
Na Rynku są też prowadzone licytacje ciekawych przedmiotów. Za opłatą, która zasili budżet orkiestry, można sfotografować się na tle zabytkowych pojazdów, a nawet do nich wsiąść. Pełne smakołyków i zbieranych przez cały rok maskotek są stojące na Rynku budki. Także dochód z ich sprzedaży zasili konto akcji Jurka Owsiaka.
– Przy okazji Finału wspieramy również organizację ratująca osoby chore na cukrzycę – Fundację DKMS – mówi szef sztabu Orkiestry i zaprasza potencjalnych dawców komórek macierzystych, do sztabu w Domu Kultury przy ulicy Wspólnej oraz na Rynek, gdzie o 20.00, jak zawsze rozbłyśnie Światełko do Nieba.

Gminy Kunów i Waśniów także przyłączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kunowie sztab Orkistry mieści się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Występy artystyczne zaczynają się o godzinie 16:00. Na scenie zaprezentują się Orkiestra Dęta z Kunowa, zespół 'For Away’ a jako gwiazda wieczoru wystąpi Maria Iljasow.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra również w Ćmielowie. W ćmielowskim Domu Kultury im. Witolda Gombrowicza na sali widowiskowej od godziny 15.00 trwają licytacje i występy artystyczne.

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia