Już w niedzielę XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

300 wolontariuszy będzie w najbliższą niedzielę od rana zbierać na ulicach Ostrowca pieniądze do wielkoorkiestrowych puszek. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla noworodków. W Ostrowcu XXVI Finał zapowiada się bardzo atrakcyjnie.
Tradycyjnym wydarzeniom na Rynku będą towarzyszyć również inne, na przykład organizowany przez Stowarzyszenie OstroBiec – Bieg „Policz się z cukrzycą”.
– Zaczynamy rejestrację uczestników biegu w kinie Etiuda o godzinie 8.30. Bieg dla dzieci rusza o godzinie 10.00, a o 10.30 rozpocznie się główny bieg – mówi Dariusz Czupryński, szef sztabu WOŚP w Ostrowcu.
Cały dochód z opłaty startowej Biegu „Policz się z Cukrzycą” zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet.
Wydarzenia na Rynku w Ostrowcu rozpoczną się o godzinie 15.30. Wystąpią seniorzy i ostrowieccy artyści oraz Katarzyna Góras, finalistka programu „The Voice of Poland” oraz Patryk Kumóra, który dał się poznać szerszej publiczności dzięki udziałowi w programie „Must Be The Music”.
Tradycyjnie na Rynku będą prowadzone liczne licytacje, w tym także pieczonego specjalnie na tę okazję tortu. Za opłatą, która zasili budżet orkiestry będzie można sfotografować się na tle zabytkowych pojazdów, a nawet do nich wsiąść. Pełne smakołyków i zbieranych przez cały rok maskotek będą stojące na Rynku budki. Także dochód z ich sprzedaży zasili konto akcji Jurka Owsiaka.
– Przy okazji Finału wspieramy również organizację ratująca osoby chore na cukrzycę – Fundację DKMS – mówi szef sztabu Orkiestry i zaprasza potencjalnych dawców komórek macierzystych, do sztabu w Domu Kultury przy ulicy Wspólnej oraz na Rynek, gdzie o 20.00, jak zawsze rozbłyśnie Światełko do Nieba.

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia