Dom „Senior+” uroczyście otwarty

Dzienny Dom Opieki 'Senior Plus’, który zaczął działalność w Kunowie został dziś uroczyście otwarty.

Jest to jedyny taki obiekt na terenie powiatu ostrowieckiego. – W roku 2017 podwoiliśmy ilość podobnych placówek na terenie województwa świętokrzyskiego, obecnie jest ich 8 – mówiła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski i dodała, że liczy na to, iż takich ośrodków powstanie więcej.
Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń podkreślił, że liczy na zaangażowanie władz samorządowych w pozyskiwaniu kolejnych środków z budżetu państwa na podobne inwestycje
– Liczymy na to, że z 75 miliardów złotych przekazanych z budżetu państwa na cele społeczne duża część z nich znajdzie się w budżetach samorządów powiatu ostrowieckiego.
Wielu seniorów już korzysta z placówki, wszyscy zgodnie podkreślają, że była bardzo potrzebna
– Jestem z daleka, choruję na nogi. Mam nadzieję, że rehabilitacja oferowana przez ośrodek pomoże mi w codziennym funkcjonowaniu – powiedziała nam Pani Janina.
Pani Janina będzie mogła skorzystać również z pomocy pielęgniarki czy psychologa. Uczestnicy programu mogą liczyć na ciepłe posiłki. Łącznie na terenie ośrodka znalazło się 14 sal przystosowanych do potrzeb seniorów. Koszt adaptacji budynku wyniósł około 200 tys złotych, z czego 170 tys przekazał urząd wojewódzki. Dzienny Dom Opieki 'Senior Plus’ czynny jest w dni powszednie.
/bart/

Ważne wydarzenia