Kariera, miłość, zdrowie – horoskop na 2018 rok

Nowy rok to nowe wyzwania, plany, marzenia. Większość z nas chciałaby wiedzieć jaki będzie nadchodzący czas, jak i kiedy unikać niebezpieczeństw, kiedy inwestować, a kiedy uwierzyć w miłość. Dziś mamy dla Państwa Horoskop zodiakalny na 2018 rok przygotowany przez Ryszarda Zawadzkiego z Końskich, tarocistę, doradcę rodziny, współpracującego z Polskim Radio Chicago.
A od poniedziałku do soboty w porannej audycji „Na Dzień Dobry Radio Ostrowiec” zapraszamy do słuchania horoskopu dla znaków zodiaku na każdy dzień przygotowanego przez Ryszarda Zawadzkiego.

Horoskop zodiakalny na 2018 rok

BARAN


Wpływ Marsa i Słońca sprawią, że staniesz się odważny, kreatywny i przebojowy. Raz na zawsze zerwiesz z tym wszystkim, co cię ogranicza i hamuje. Śmiało zaczniesz piąć się na sam szczyt kariery. Teraz nie pomylisz się w wyborach miłosnych i już jesienią znajdziesz się w krainie spełnionych miłosnych pragnień.

UCZUCIA
Jeśli jesteś samotny to już w marcu będziesz miał szanse nawiązać wyjątkową znajomość. W maju twoja nowa miłość rozkwitnie, jeszcze bardziej zbliżą was do siebie wakacje.
Czerwiec może przynieść perturbacje Baranom żyjącym w związkach i rodzinach. To może być czas prawdziwej próby wszędzie tam, gdzie nie tli się już żaden płomyk miłości, a wy nie jesteście już ze sobą, a raczej obok siebie. Jeśli na 2018 rok planujesz ślub to sierpień, wrzesień i październik będą wróżyć spokojną przyszłość we dwoje.

KARIERA
Jeśli twojej pozycji zawodowej nic nie grozi i generalnie jesteś zadowolony to do czerwca nie szukaj zmian. Lipiec sprzyjać będzie interesom i finansom. Październik i listopad pomogą rozkręcić nowe przedsięwzięcia, zmienić branżę lub przestawić się na zupełnie inną formę działalności.

ZDROWIE
Oszczędzaj się, zwłaszcza zimą. Aktywność jak najbardziej ale nie forsuj organizmu. W czasie letnich miesięcy uważaj na alergeny i układ trawienny.

BYK


Wenus i Mars pomogą wypłynąć ci na szerokie wody, szczęśliwie ominiesz niebezpieczne zakręty. Markury zadba o twoje relacje z ludźmi, a Wenus pomoże ci w sprawach uczuciowych.

UCZUCIA
Początek roku nie będzie łaskawy dla zakochanych. Wasze uczucia zdominują zwykłe codzienne sprawy, a ambicje zawodowe mogą nawet was od siebie fizycznie oddalić. W maju los uśmiechnie się do singli, będą okazje do flirtów i rumieńców nabierze życie towarzyskie. Wakacyjne znajomości i romanse będą powierzchnowne i nie przetrwają próby czasu. Za to jesień rozpali emocje w waszych sercach. To doskonały czas na zaręczyny, śluby i decyzje powiększenia rodziny. Październik pomoże stałym parom znaleźć sposób na to, by rozniecić przygasający płomyk namiętności, to będzie prawdziwy renesans uczuć.

KARIERA
Pod względem finansowym możesz liczyć na wyraźną zwyżkę. Jeśli myślisz o zmianie pracy to poczekaj do wiosny. Marzec, a najlepiej maj to dobry okres na ugruntowanie pozycji, awans w firmie, w której jesteś. Lipiec może przynieść nagły zwrot – na szczęście w dobrym kierunku, np. znaczna podwyżka, dobrze płatne zlecenie. Od października raczej nie szukaj zmian, ciesz się tym co masz. Jesień sprzyjać będzie osobom uczącym się, starajacym się o jakieś uprawnienia, zezwolenia.

ZDROWIE
Pohamuj swój porywczy charakter ale też nie kumuluj stresu w splocie słonecznym. Dbaj o krążenie i ciśnienie. Latem strzeż się kontuzji i urazów. Październik to dobry czas na zabiegi zdrowotne.

BLIŹNIĘTA


Wpływ Merkurego pomoże wam podjąć mądre i odpowiedzialne decyzje. Neptun i Uran podpowie jak wybrnąć z trudnych sytuacji i podsunie całkiem odkrywcze sposoby na życie.

UCZUCIA
To rok burzliwych przygód miłosnych ale i fascynacji, miłosnych zawirowań i trudnych decyzji. Już od marca możesz liczyć na powodzenie, zaroi się od adoratorów. Z majem rozkwitniesz i na pewno zakochasz się i to z wzajemnością. Twoje życie latem nabierze szalonego tempa. To czas przelotnych ale i niespokojnych romansów. Lipiec i listopad najbardziej sprzyjać będą stabilnym uczuciom. W stałych związkach początek roku i sierpień mogą przynieść niepokoje, wzmóc podejrzliwość i zazdrość. Na ślub doskonały będzie czerwiec, lipiec i październik.

KARIERA
Przełom kwietnia i maja bardzo pozytywnie zaważą na twojej sferze zawodowej. W maju warto rozpocząć nową działalność lub zmienić pracę. W lipcu możesz liczyć na awans i znaczną podwyżkę lub premię. Jesienią może popsuć się atmosfera lub pojawią się problemy związane ze współpracą. W wakacje nie lekceważ konkurencji i dbaj o reklamę tego co robisz. W listopadzie i grudniu podejmuj ważne decyzje, na przykład zmiana pracy, wyjazd.

ZDROWIE
W 2018 roku często możesz narzekać na układ kostny, kręgosłup, stawy i kończyny dolne. Rób stosowne badania i słuchaj lekarzy.

RAK


Księżyc rozbudzi twoją podświadomość. Jesień zadba o pomyślność i pomoże rozwiązać problemy, a Merkury pomoże w interesach i relacjach międzyludzkich.

UCZUCIA
Styczeń i luty rozbudzi twój wdzięk i czar. Będziesz cieszyć się dużym powodzeniem. Możliwa miłość – taka od pierwszego wejrzenia. Zakochane pary spotykać się będą na miłych randkach i planować wspólne życie. W stałych związkach i rodzinach stabilizacja. Latem odetchniesz, spojrzysz na życie z większym dystansem, wtedy też niektóre związki mogą się rozpaść.
Schyłek roku znowu rozbudzi apetyt na miłość zwłaszcza w sercach samotnych Raków. Zaczniecie szukać towarzystwa i nowych znajomości.

KARIERA
Jesli chcesz w tym roku odnieść znaczący sukces to już w styczniu pojawi się okazja, żeby błysnąć talentem albo nowatorskim pomysłem. Luty będzie sprzyjać tym Rakom, które marzą o zmianie pracy. W lipcu bądź ostrożny, nie podejmuj pochopnych decyzji i uważaj w interesach. Po wakacjach zmobilizuj siły i odważnie ruszaj naprzeciw wyzwaniom losu. W październiku spodziewaj się sukcesów i znacznej poprawy finansowej.

ZDROWIE
Zadbaj o to co jesz, bo to może być przyczyną twoich kłopotów trawiennych i krążeniowych. Zwłaszcza latem dbaj o skórę, szczególnie jeśli masz skłonności do schorzeń dermatologicznych.

LEW


Wpływ Wenus i Neptuna sprawi, że będziesz nazbyt emocjonalny albo krytyczny. W uczuciach kieruj się logiką i w żadnym razie nie daj się złapać, na przykład na litość.

UCZUCIA
To będzie niespokojny rok. Już od stycznia możliwe nieporozumienia z partnerem, staniesz się zazdrosny, zaborczy, często narzucający swoją wolę innym. Marzec sprzyjać będzie osobom samotnym, ale również w stałych, zwykłych związkach atmosfera się znacznie poprawi. Maj może zawrócić ci w głowie szaloną, całkowicie odbierającą jasność umysłu fascynacją. Jesień to dobry czas na decyzję zaręczyn, ślubów oraz powiększenia rodziny. Ważna uwaga – zważaj na to, że jeśli nie jesteś pewny swych własnych uczuć nie dawaj nikomu nadziei.

KARIERA
W sferze finansowej nowy 2018 rok będzie łaskawy i hojny. Już w styczniu możesz stawać do konkursów, negocjacji, szukać lepszej pracy, składać aplikacje o awans. W maju czekają cię spore wydatki, za to lipiec przyniesie przypływ gotówki. W sierpniu znowu pojawią się sprzyjające możliwości aby nieoczekiwanie awansować. Październik to dobry czas na inwestycje. Koło fortuny ruszy w twoim kierunku ponownie z końcem listopada.

ZDROWIE
Koniecznie postaw na fizyczną aktywność oczywiście stosowną do wieku i stanu zdrowia. Nie lekceważ dolegliwości krążeniowych i przewodu pokarmowego.

PANNA


Merkury i Wenus sprawią, że będziesz pełna wdzięku, towarzyska, łatwo znajdziesz porozumienie, chętnie wyciągniesz rękę na zgodę. Rok sprzyja działalności i zakładaniu rodziny.

UCZUCIA
Z Nowym Rokiem staniesz się wymagająca wobec partnera ale i ludzi, którzy cię otaczają. Bedziesz stawiała swoje warunki i egzekwowała oczekiwania. Od wiosny wszystko się zmieni. W maju masz szanse na miłość. Nawet wakacyjne znajomości okażą się fascynujące i z czasem nabiorą stabilizacji. Jesień to doskonały czas na zaręczyny i śluby. Bardzo możliwe, że zdecydujesz się na macierzyństwo. Dzieci, które się urodzą w tym roku gwiazdy obdarzą mądrością i urodą.

KARIERA
Już od początku roku warto zaangażować się w sprawy zawodowe i biznes. Generalnie cały rok sprzyjać będzie sukcesom i poprawi twoją kondycję finansową. Czerwiec i lipiec stworzy sprzyjające okoliczności do wszelkich zmian. Po wakacjach postaw sobie poprzeczkę wysoko, bo więcej osiagniesz niż nawet planujesz. W listopadzie uważaj na wydatki i wszelkie transakcje typu kupno – sprzedaż.

ZDROWIE
Kontroluj ewentualne dolegliwości związane z płcią oraz hormony. Twoją udręką mogą stać się problemy z bezsennością i podatnością na stres. Pamiętaj, że możesz też korzystać z kuracji ziołowych.

WAGA


Twoja opiekunka Wenus pomoże ci znaleźć wielką miłość taką, która zostanie z tobą na długie lata. Jeśli marzysz o tym, żeby zostać matką to nie znajdziesz lepszego roku.

UCZUCIA
To będzie rok burzliwych namiętności, sentymentalnych powrotów i rozstań. Ale najbardziej sprzyjać będzie zakochanym i tym z was, które staną na ślubnym kobiercu. Już styczeń rozpali w tobie namiętność. To dobry moment, aby się zakochać i raz na zawsze zerwać z samotnością. Marzec sprzyjać będzie związkom i relacjom rodzinnym, łatwiej wam teraz będzie znaleźć wspólny język. A niektóre z was zdecydują się na macierzyństwo. Zwłaszcza single w lipcu zapragną miłosnych przygód, ale uważaj, bo teraz los może cię popchnąć w ramiona kogoś zupełnie nieodpowiedzialnego. Jesień szczególnie sprzyja weselom i hucznym jubileuszom.

KARIERA
Twoja pozycja zawodowa będzie stabilna, a w twojej karierze na próżno szukać upadków. Ważne abyś już od stycznia zabrała się solidnie do obowiązków. Sukcesom sprzyja marzec i październik. Zwłaszcza jesienią możesz zmienić pracę lub rozpocząć nową działalność. Jeśli myślisz o pracy na wyjeździe to marzec, maj i sierpień będą najlepszym czasem.

ZDROWIE
Szczególnie dbaj o siebie w lutym i marcu. Twój organizm będzie wówczas szczególnie nieodporny. Latem zadbaj o kondycję, a jesienią warto zmienić nawyki żywieniowe.

SKOPRPION


Pluton pomoże ci zamknąć jakiś etap życia, a wpływ marca doda odwagi, żeby z pełną ufnością wejść w nowy, ciekawy – bo otwierający zupełnie inne możliwości – rok.

UCZUCIA
Początek roku sprzyjać będzie stabilizacji ale wiosną przynieść może trzęsienie ziemi wszędzie tam, gdzie zakradł się kryzys i zagościła rutyna. Maj okaże się szczęśliwy dla singli. Lato pomoże scementować wasze uczucia i zbliży was do siebie. Jesień sprzyja wszystkim zakochanym parom. To wymarzony czas na zaręczyny i śluby. Jednak w listopadzie Pluton zaważy na przyszłości stałych nie do końca szczęśliwych par. Możliwe nagłe rozstania, takie zupełnie bez żalu, z poczuciem ulgi.

KARIERA
W pierwszej połowie roku powinieneś wykazać się cierpliwością i zaangażowaniem. Ogranicz wydatki i dbaj o harmonijną współpracę. Od lipca otworzą się możliwości sprzyjające awansom. Jeśli szukasz pracy bardziej kreatywnej i dającej możliwości rozwoju pracy to zrób to we wrześniu i październiku. Późna jesień poprawi wydatnie twoją kondycję finansową. Ten rok sprzyja ludziom pracującym za granicą, tam zyskacie poczucie większej stabilności.

ZDROWIE
Nie daj się ponieść nerwom, ani huśtawce nastrojów. W lipcu bądź ostrożny zwłaszcza w kontaktach z naturą: woda, zwierzęta itp. Pomyśl o zmianach nawyków żywieniowych i spróbuj zerwać z uzależnieniami.

STRZELEC


Opiekuńczy Jowisz da ci poczucie bezpieczeństwa, Uran pomoże przeprowadzić zmiany, które od dawna planowałeś. A wpływ Księżyca rozbudzi twoją intuicję.

UCZUCIA
Zachowaj dystans do wielbicieli, którzy nie do końca potrafią się określić. Raczej rozejrzyj się za zupełnie nową znajomością. W maju rozkwitniesz jak najpiękniejszy kwiat i łatwo oczarujesz kogoś, kto obdarzy cię stałym uczuciem. W stałych związkach i rodzinach pełna harmonia, zrozumienie i wzajemne wsparcie. Jesień może przynieść jakieś zawirowania, rodzinne pretensje i nieporozumienia. Zachowaj rozwagę i zdrowy rozsądek zwłaszcza jeśli będzie chodzić o finanse, np. podział majątku i zdaj się na sprawne działania odpowiednich instytucji i sądów.

KARIERA
Aż do końca września twoje sprawy zawodowe układać się będą bardzo pomyślnie. Rok 2018 okaże się bardzo pomyślny finansowo, to doskonały czas na inwestycje, budowanie i zakupy, np. samochodu. Jeśli chcesz zmienić pracę to zrób to w grudniu, a jeśli myślisz o zmianie biznesu, działalności to na przełomie 2018/2019 roku.

ZDROWIE
Dbaj o siebie cały rok. Latem twój organizm będzie wymagać szczególnej troski. Dlatego nie wolno ci niczego bagatelizować. Rób badania i słuchaj specjalistów.

KOZIOROŻEC


Merkury i Saturn pomogą ci odnieść zawodowe sukcesy. Wreszcie rozwiniesz skrzydła i osiągniesz wymarzony cel. To doskonały rok na naukę i podnoszenie zawodowych kwalifikacji.

UCZUCIA
W lutym na pewno nie będziesz narzekać na brak powodzenia, zaroi się od wielbicieli. Marzec podpowie, gdzie ulokować swoje uczucia. Wakacyjne znajomości raczej nie będą trwałe. Za to wakacje sprzyjać będą trwałym związkom i rodzinom.Wspólne wyjazdy zbliżą was do siebie i na nowo rozpalą namiętność. Wrzesień sprzyjać będzie tym z was, którzy myślą o założeniu rodziny. To doskonały moment na zaręczyny, śluby lub narodziny dziecka.

KARIERA
Styczeń może przynieść okazje do zmiany pracy. Ale dopiero w marcu możesz się zdecydować na faktyczną zmianę. Jeśli działasz w spółce albo twoja działalność uzależniona jest od współpracy z innymi to latem bądź czujny. Aż do września nie podejmuj ryzykownych finansowo przedsięwzięć. Od października wszystko ułoży się po twojej myśli. W listopadzie warto starać się o różne dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia i formalne zezwolenia.

ZDROWIE
Od lutego do końca wiosny dbaj o siebie, twój organizm jest mało odporny. Latem doładuj akumulatory. Jesienią nie lekceważ dolegliwości stomatologicznych. Generalnie dbaj o struktury kostne – kręgosłup, nogi.

WODNIK


Uran i Saturn będą nad tobą czuwać i pomogą ci w każdym przedsięwzięciu oraz w relacjach damsko-męskich. To doskonały rok na zmiany zawodowe oraz przeprowadzki.

UCZUCIA
Do marca zdobędziesz serce kogoś na kim ci zależy. Pierwsze trzy miesiące generalnie sprzyjają osobom samotnym. Jeśli żyjesz w rodzinnym stadle to w marcu poskrom swoje dyktatorskie zapędy. Weź pod uwagę zdanie drugiej połówki i bardziej zaangażuj się w obowiązki rodzicielskie. Po wakacjach aura gwiazd sprzyjać będzie tym z was, którzy idą przez życie samotnie. Jeśli planujesz ślub lub zaręczyny to najlepszy czas wypada w maju i październiku. We wrześniu w twoje łaski zakraść się może ktoś zza wielkiej wody, możliwe, że obcokrajowiec.

KARIERA
Od lutego skup się na obowiązkach i wystrzegaj tych, którzy zechcą cię wykorzystać, a nawet oszukać. Dopiero czerwiec może być przełomowy dla twojej zawodowej kariery. W lipcu nie daj się zwieść obietnicami szybkiego wzbogacenia. W październiku nie podejmuj poważnych decyzji finansowych ani biznesowych. Końcówka roku przyniesie wydatki, których nie planujesz.

ZDROWIE
Wszystko rób z umiarem, nie wpadaj w żadne skrajności. Chroń swój organizm przed infekcjami. Wizyta u specjalisty neurologa wskazana.

RYBY


Neptun i wpływy Jowisza pomogą rozkwitnąć twoim uczuciom. Wpływom Merkurego będziesz zawdzięczać rozwój interesów i dobre relacje z ludźmi.

UCZUCIA
Pierwszą połowę roku możesz zapamiętać na bardzo długi czas. Jeśli się z wiosną zakochasz to tak naprawdę bez pamięci i będzie to początek długiego szczęśliwego związku. Aura planet pomoże umocnić więzy w związkach tam, gdzie zakradła się rutyna i nuda. Jeśli kochasz i marzysz o ślubie to najlepiej w lipcu, wrześniu i październiku. Sierpień może wnieść prawdziwe turbulencje w związkach, które żyją bardziej obok siebie niż ze sobą. A grudzień pomoże spełnić marzenia o powiększeniu rodziny.

KARIERA
Energii do pracy na pewno ci nie zabraknie. Zyskasz uznanie szefa i kolegów. Wiosną pomyślisz o większej samodzielności. Maj może stać się punktem zwrotnym dla twojej kariery. W lipcu poczujesz przypływ gotówki i umocnisz swoją pozycję w firmie. We wrześniu zachowaj ostrożność w kwestiach finansowych oraz w inwestycjach. W grudniu znowu poczujesz się stabilnie.

ZDROWIE
Twoją piętą achillesową jest gardło i górne drogi oddechowe. Unikaj przeciągów i przeziębień. Unikaj stresujących sytuacji i kontroluj krążenie krwi.

Ważne wydarzenia