„Gwiazdki Moc” – wielka radość i wielkie serca

60 570 zł – to kwota zebrana podczas licytacji w świątecznej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”. Może jeszcze ulec zmianie, bo wiele osób deklaruje chęć dobrowolnych wpłat na konto akcji. Całość zostanie przeznaczona na urządzenie miejsc wypoczynku dla rodziców i dzieci w świetlicy oddziału pediatrycznego szpitala powiatowego w Ostrowcu oraz jego doposażenie. Nie byłoby to możliwe bez Was Drodzy Słuchacze i bez naszych Darczyńców. Wszystkim pięknie dziękujemy!

Świąteczna akcja Radia Ostrowiec trwała przez 5 dni – od 18 do 22 grudnia. Codziennie na antenie licytowaliśmy przedmioty podarowane przez wielu Darczyńców. Cena wywoławcza każdego z nich wynosiła 100 zł. W sumie pod młotek „poszły” 42 fanty.

Nasi słuchacze, goście i partnerzy sprawili nam wiele niespodzianek. Tak jak Piotr Marzec, który kilka minut po informacji na antenie na temat akcji zaproponował, że chciałby wesprzeć naszą ideę i ofiarować przez siebie wykonane ręcznie rzeźbione tace. Albo jak przewodniczący Rady Gminy Bałtów Leszek Smoliński który do licytacji piłki treningowej FC Barcelona i karmnika z patyczków do lodów zrobionego przez wójta Adrzeja Jabłońskiego dołożył piękną porcelanową figurkę „Śpiewaczki” z Fabryki Porcelany AS Ćmielów, by podnieść wartość licytacji.

W ostatnim dniu akcji, w piątek dołączyli do niej taksówkarze z Super Taxi. Do redakcji przyjechał pan Krzysztof Tomkowski, który w imieniu korporacji dorzucił 200 zł do licytacji drewnianych tac i pogratulował pani Edycie, która wcześniej wylicytowała je za 200 zł. – Życzymy zwyciężczyni licytacji radości z wygranej, a my cieszymy się, że możemy w ten sposób przyłączyć się do tak szlachetnego celu – podkreślał.

Podobnym zaskoczeniem był telefon od pana Jerzego Wójtowicza z Wólki Bodzechowskiej, lokalnego twórcy ludowego. Wraz z bratem Zbigniewem podarowali obrazy i rzeźby przez siebie wykonane, by zachęcić do podbijania stawki.

Niezwykle wzruszającym momentem była wizyta w studiu radiowym Viktorii Pongowskiej, którą zaprosiliśmy do zaśpiewania na antenie kolęd. Viktoria przyniosła i przekazała na licytację dwa bardzo ważne dla niej prezenty – wisior z krzemienia pasiastego i ukulele. – Kiedyś dobrzy ludzie zbierali dla mnie pieniądze, bym mogła wyzdrowieć i żyć. Wylicytowali je, a potem mi je podarowali. Chcę, by to dobro trafiło też do innych, chcę w ten sposób podziękować za to co kiedyś dla mnie zrobiono – mówiła.

Wspaniałą lekcję demokracji i wspólnoty zaprezentowali na antenie samorządowcy – wójtowie Waśniowa – Krzysztof Gajewski, Bodzechowa – Jerzy Murzyn, Bałtowa – Andrzej Jabłoński i burmistrz Kunowa – Lech Łodej. W licytację wciągnęli wszystkich mieszkańców gminy, do studia zjechali ze swoimi społecznościami – kobietami aktywnymi, kołami gospodyń wiejskich, zespołami ludowymi, harcerzami, uczniami szkół, strażakami z OSP.

– Chcemy łączyć pokolenia – mówił wójt Jerzy Murzyn.
– Siłą gminy są jej mieszkańcy. Bez nich nic bym nie zrobił – wtórował burmistrz Lech Łodej.

Do licytacji przedmiotów podarowanych przez wójta Jabłońskiego włączyli się lokalni przedsiębiorcy i całe firmy z gminy Bałtów. Powstała nawet specjalna Grupa Wsparcia „Gwiazdki Moc”. – Dzięki poczuciu wspólnoty można robić rzeczy wielkie i to jest tego dowód. Dziękuję – podkreślał wójt Jabłoński.

Starosta Zbigniew Duda przy wsparciu Włodzimierza Szczałuby, dyrektora Muzeum Archeologicznegi i Rezerwatu Krzemionki zachwalał skarb regionu czyli krzemień pasiasty, który oprawiony w srebro był darem od niego na licytację.

A wójt Waśniowa Krzysztof Gajewski w pierwszych słowach na antenie zadeklarował: – Miś Strażak wylicytowany podczas akcji Radia Ostrowiec trafi do świetlicy szpitalnej. Niech da radość dzieciom.

To jak ważny był cel akcji pokazał m.in. prezydent Jarosław Górczyński, który ostatecznie sam przelicytował podarowany przez siebie grawerton z brązu i przyniósł prezent dla dzieci w szpitalu – prawie metrowego puchatego misia.

W licytację włączały się także całe firmy. Zapoczątkował to Piotr Lichota, współwłaściciel firmy Publima w Ostrowcu, który po konsultacji ze wspólnikami w imieniu firmy wylicytował gitarę podarowaną przez burmistrza Lecha Łodeja.

Podobnie Kancelaria Doradztwa Podatkowego Akces w Ostrowcu, która wylicytowała figurkę byka podarowanego przez Narcisa Giralta z Celsa Huta Ostrowiec i Przedsiębiorstwo Społeczne Allozaur w Bałtowie, które po uzgodnieniach załogi dorzuciło się do licytacji karminka dla ptaków podarowanego przez wójta Andrzeja Jabłońskiego. Również Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Lipiec w Szewnie włączyło się do akcji, a jego współwłaścicel Damian Lipiec w uzgodnieniu z całą rodziną w imieniu firmy dołożył się do licytacji rzeźby górnika neolitycznego podarowanego przez wójta Jerzego Murzyna.

Nasza akcja nie miałaby takiego klimatu gdyby nie lokalne chóry: Cantate Domino, zespoły wokalne – Pandora, Perły, Cameleon, uczniowie ze szkoły podstawowej nr 10, dzieci ze Szkoły Muzycznej Casio, harcerze z ostrowieckiego Hufca ZHP, kibice i zespoły siatkarek i piłkarzy ręcznych KSZO, obecnych i byłych piłkarzy KSZO Ostrowiec, ciężarowców z Kunowa, pań z Uniwersytetu III Wieku, lokalnych przedsiębiorców, artystów i wielu innych wspaniałych osób, które dzieliły się swoimi opowieściami o świętach, wartości jaką daje pomaganie innym i zachęcały gorąco do licytacji.

Partnerem naszej akcji była Lokalna Grupa Działania Krzemienny Krąg. – To, co było dla nas niezwykle ujmujące to, że mogliśmy wystąpić jako partner akcji, która w swoim pośrednim efekcie niezwykle zjednoczyła bardzo wielu ludzi, pobudziła ich aktywność i poczucie obywatelskości. To wartości, jakie przyświecają działaniom naszego Stowarzyszenia – podkreślał jego prezes i nasz kolega redakcyjny Jarosław Kuba.

Jeszcze do 15 stycznia można wpłacać na specjalne konto akcji dowolne kwoty. Każda złotówka jest dla nas bardzo cenna. Dzięki zgromadzonym środkom na pewno uda się urządzić przytulne i przyjazne miejsca w świetlicy oddziału pediatrycznego dla dzieci i ich rodziców.

O postępach w jej urządzaniu będziemy informować w Radiu Ostrowiec.

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec

Radio Ostrowiec pięknie dziękuje za wsparcie akcji „Gwiazdki Moc” firmom:

Oprawa Obrazów Galeria Przedmiotów Piotr Paluch w Ostrowcu
Kwiaciarnia Adonis z Ostrowca
Sklep Zielarsko – Medyczny „Ziołowy Zakątek”
DAY SPA Salon Kosmetologii „Biała Orchidea”w Ostrowcu
Medical SPA Bunkier Ostrowiec
Studio Deco Wings Pauliny Sadło
Kavarito sp. z o.o reprezentowane przez Sylwestra Wyrzykowskiego
oraz panu Grzegorzowi Pałce wyrabiającemu „Pierniki ze Świrny”

Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec
LGD Krzemienny Krąg
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe „Gwiazdki Moc”

Zespół Radia Ostrowiec przekazuje piękne podziękowania za przekazanie przedmiotów na licytację „Gwiazdki Moc” dla:

Portalu ” Łączy nas piłka”
Adama Spały, właściciela Fabryki Porcelany AS Ćmielów
Tadeusza Szypowskiego, ostrowieckiego artysty
Roberta Makłowicza, podróżnika, pisarza, autora programów kulinarnych
Wioletty i Grzegorza Brzostowiczów, właścicieli winnicy w Opatowie
Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza
Ewy Gawlik, fotografki
Moniki Lichoty i Blanki Lichoty z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego
Jolanty Chwałek, dyrektor BWA w Ostrowcu
Klubu i siatkarek KSZO OSTROWIEC S.A.
Anny Wąsik – Ciecieląg, właścicielki Studia Fotograficznego „Chwile to motyle”
Zbigniewa Pacelta, członka Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Adama Kościołka, prezesa Stowarzyszenia Ziemi Opatowskiej
Mariusza Jurasika, trenera KSZO ODLEWNIA OSTROWIEC
Restauracji „Bałtowski Zapiecek” w Bałtowie
Klubu i drużyny szczypiornistów KSZO ODLEWNIA OSTROWIEC
Katarzyny Cichopek, aktorki i tancerki
Pawła Litwina, fotografa
Stowarzyszenia „Samorządność i Przedsiębiorczość” w Ostrowcu
Narcisa Giralta, dyrektora Zakładu Wyrobów Kutych Celsa Huta Ostrowiec
Małgorzaty Rapacz, właścicielki salonu Polskie Srebro Złoto Świata
Włodka Pawlika, jazzmana, kompozytora
NSZZ „Solidarność” w Celsa Huta Ostrowiec
Klubu Piłkarskiego KSZO OSTROWIEC
Piotra Marca, przedsiębiorcy
Krzysztofa Gajewskiego, wójta Waśniowa
Lecha Łodeja, burmistrza Kunowa
Jana Kuśmierza, burmistrza Ćmielowa
Andrzeja Jabłońskiego, wójta Bałtowa
Zbigniewa Dudy, starosty ostrowieckiego
Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca

Ważne wydarzenia