„Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec

4000 zł za „Przepis na udane życie” własnoręcznie przez niego napisany i zestaw win z winnicy Wioletty i Grzegorza Brzostowicza w Opatowie uzyskaliśmy w czwartkowej licytacji finałowej świątecznej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”. Do ostatnich sekund rywalizowali ze sobą pan Grzegorz i pan Edward. Właścicielem został pan Grzegorz. Gratulujemy i dziękujemy!

A nieco wcześniej, by podnieść wartość licytacji porcelanową figurkę „Śpiewaczki” z Fabryki Porcelany AS Ćmielów dołożył Leszek Smoliński, przewodniczący Rady Gminy Bałtów.
Twórcy ludowi włączyli się do akcji „Gwiazdki Moc”. Pan Jerzy Wójtowicz i jego brat Zbigniew Wójtowicz z Wólki Bodzechowskiej przywieźli do redakcji swoje rzeźby i obrazy. Pan Jerzy zaoferował dwa obrazy olejne i drewnianą rzeźbę Matki Boskiej do licytacji karmnika wykonanego ręcznie przez Adama Jabłońskiego, wójta Bałtowa. – Kiedy pomaga się dzieciom nie mogę nie pomóc. Chciałbym żeby wylicytowano jak najwięcej – powiedział pan Zbigniew. Swoją niemal metrową rzeźbę sowy dołączył on do licytacji zestawu biżuterii podarowanej przez starostę Zbigniewa Dudę.

150 zł za scenariusz odcinka nr 1329 popularnego serialu „M jak Miłość” z autografem Katarzyny Cichopek-Hakiel zaoferowała pani Agnieszka i wygrała tę licytację! Gratulujemy! Teraz licytujemy komplet srebrnej biżuterii z krzemieniem pasiastym oferowany przez starostę powiatu ostrowieckiego Zbigniewa Dudę.

1000 zł obraz „Słoneczniki” wylictował pan Piotr oraz 1400 zł za Żyda z grosikiem na desce autorstwa Marii Giemzy wylicytowała pani Katarzyna. To dary Stowarzyszenia „Samorządność i Przedsiębiorczość”.

500 zł za piłkę treningową FC Barcelona zaoferował pan Jarek oraz 7500 zł na karmnik wykonany z 452 patyczków po lodach podarowany na licytację przez Andrzeja Jabłońskiego, wójta Bałtowa solidarnie złożyli się: pani Iwona, pan Michał, pan Jerzy, w imieniu Przedsiębiorstwa społecznego „allozaur” pan Piotr, a także radni gminy Bałtów oraz LGD „Krzemienny Krąg”.

Za 300zł zostały już wylicytowane limitowane kubki Radia Ostrowiec z nadrukiem fotografii wykonanej przez Ewę Gawlik przez Kermita! Gratulujemy!

Dziś czwarty dzień świątecznej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”. W licytacji głównej – „Przepis na udane życie” sporządzony przez Roberta Makłowicza, znanego autora programów kulinarnych, smakosza i autora książek. Przepis napisany jest przez niego własnoręcznie. Aktualna jego cena to 500 zł zaoferowana przez panią Annę.

W tej licytacji także zestaw wybornych młodych win Grzegorza Brzostowicza z jego winiarni w Opatowie.
Trwa kolejny dzień licytacji przedmiotów podarowanych przez Darczyńców, z których dochód zostanie przeznaczony na urządzenie kącików wypoczynkowych dla dzieci i rodziców w świetlicy oraz doposażenie oddziału pediatrycznego szpitala powiatowego.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Nasze myśli bardziej niż kiedykolwiek zwracają się wtedy ku rodzinie, przyjaciołom, osobom potrzebującym.
Wspiera nas przy tym tradycja przygotowania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole dla wędrowca lub zabłąkanego gościa. To symbol naszego współczucia, gościnności, gotowości do podzielenia się z innymi i otwartego serca dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują.

Radio Ostrowiec, właśnie z myślą o POMOCY INNYM przygotowało świąteczną akcję charytatywną, którą nazwaliśmy „Gwiazdki Moc”.

Naszym celem jest zgromadzenie środków, które pomogą urządzić miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców w świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowcu oraz kupić wyposażenie dla oddziału, dzięki któremu personelowi łatwiej będzie opiekować się maluchami, trafiającymi do szpitala.

Szpital w Ostrowcu jest jedynym miejscem w powiecie, gdzie trafiają na leczenie dzieci. Wielu rodziców wie, jak ciężkim przeżyciem jest strach, niepokój o własne dziecko.
Warunki w szpitalu niestety nie pozwalają, by każdy rodzic mógł spędzić noc ze swoim dzieckiem, mając zapewnione miejsce do spania czy wypoczynku. Zazwyczaj dyżurują na stołeczkach przy łóżku swoich maluchów.

Naszym marzeniem jest przygotować w szpitalnej świetlicy miejsce do wypoczynku dla rodziców i dzieci. Miejsce, w którym mogą się do siebie przytulić, porozmawiać, nie przeszkadzając w tym czasie innym pacjentom i mając możliwość na chwilę intymności. Chcemy, by świetlica ta stała się miejscem przytulnym i przyjaznym.

Chcemy też doposażyć szpital w sprzęt, który ułatwi pracę personelowi i będzie „wygodniejszy” dla dzieci, np. w nowoczesne łóżka.
Ile uda nam się zrobić zależy od hojności naszych Słuchaczy…
A okazać ją możecie Państwo biorąc udział w naszej akcji „Gwiazdki Moc”.
Od 18 do 22 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy przedmioty podarowane na naszą akcję przez wspaniałych Darczyńców.
Nasze studio pełne będzie gości, którzy zachęcać będą do licytacji, opowiadać o rodzinnych tradycjach świątecznych, przygotowaniach do świąt ale także o tym, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Na stronie internetowej www.radioostrowiec.pl zamieścimy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów podarowanych przez Darczyńców.
Pod numerem telefonu 41 266 22 66 oczekiwać będziemy na naszych Słuchaczy, którzy mogą „podbijać” cenę licytowanego przedmiotu.
Na bieżąco podawać będziemy ostatnią kwotę, za którą został on sprzedany.
Partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.
Przygotowała ona specjalne subkonto dla wpłat z wylicytowanych przedmiotów ale daje ono także możliwość dobrowolnych wpłat niezależnie od licytacji. Za każdą złotówkę będziemy niezwykle wdzięczni…
Pragniemy także poinformować, że 100 proc. tych wpłat zostanie przeznaczone na wskazany cel.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji. Ponieważ jesteśmy rozgłośnią lokalną chcemy, dzięki możliwościom jakie daje radio zaangażować się w działania, które służą innym, poprzez wspólny cel budują pozytywne emocje, dają radość i satysfakcję z czynienia dobra.
A to możemy osiągnąć wspólnie z naszymi Słuchaczami…
Gwiazdka w wieczór wigilijny to nadzieja…
Podarujmy ją dzieciom

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec
——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec
LGD Krzemienny Krąg
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe „Gwiazdki Moc”

Podziel się

Ważne wydarzenia