„Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec

2920 zł uzyskaliśmy za obraz olejny „Pejzaż wiejski” Tadeusza Szypowskiego. Podarował go na licytację sam autor. 2 tysiące złotych zaoferowała pani Małgorzata, 420 zł dołożyła ekipa Radia Ostrowiec i dodatkowe 500 zł ponownie pani Małgorzata. W rozpalaniu ciepłych emocji pomogli nam uczniowie ze Szkoły Muzycznej Casio w Ostrowcu.

A do licytacji trafił dziś także dar od Viktorii Pongowskiej ze Studia Wokalnego Pandora. Przeznaczyła na licytację srebrny wisiorek i ukulele, które zostały wylicytowane podczas akcji na rzecz Viktorii, która zmagała się z ciężką chorobą. Zwycięzcy tych licytacji podarowali te przedmioty Viktorii. – Kiedyś dobre serca ludzi pomogły mnie. Dziś chcę się odwdzięczyć i dlatego pragnę przekazać na licytację te przedmioty, które mają wielką wartość emocjonalną – mówiła w studiu Radia Ostrowiec.
Zarówno ukulele jak i wisiorek będą licytowane w czwartek. Obecnie cena każdego wynosi 200 zł.

Niezwykłą solidarnością wykazali się mieszkańcy Bodzechowa, którzy podjęli propozycję wójta Jerzego Murzyna, który zachęcał do zbiorowej „zrzutki” po to, by jak najwięcej pieniędzy zebrać na szlachetny cel, jakim jest urządzenie miejsc wypoczynku dla rodziców i dzieci na oddziale pediatrycznym w szpitalu powiatowym w Ostrowcu. Dołączyli do nich nawet mieszkańcy Opatowa. W sumie rzeźba górnika neolitycznego z bryłą krzemienia pasiastego została wylicytowana za 5 tysięcy złotych. A w studiu przygrywali i śpiewali: Grupa Kobiet Aktywnych, bodzechowscy gospodarze oraz zuchy i harcerze z gminy Bodzechów.

600 zł za koszulkę z autografami ostrowieckich szczypiornistów KSZO Odlewnia Ostrowiec zaoferował pan Kamil. Oprócz koszulki otrzyma tomik poezji Bożeny Gniazdowskiej, kalendarz i zdjęcie Jurka Owsiaka z autografem oraz trening z piłkarzami ręcznymi. Teraz licytujemy figurkę byka podarowaną na licytację „Gwiazdki Moc” przez Narcisa Giralta, dyrektora Zakładu Wyrobów Kutych Celsa Ostrowiec i oprawioną fotografię Ostrowca Świętokrzyskiego podarowaną przez fotografika Pawła Litwina.

750 zł za zaproszenie dla dwóch osób na Sylwester w bałtowskim Zapiecku wraz z książką Agnieszki Cegielskiej, pogodynki TVN pod tytułem „Naturalnie” wylicytował pan Dawid oraz 450zł za obraz olejny malowany na dykcie o wymiarach 62×50 cm, wylicytowany przez burmistrza Ćmielowa podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w komplecie z białą porcelanową filiżanką ze spodkiem z Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały zaoferował pan Ryszard. W prezencie od zastępcy burmistrza Tadeusza Chmieleckiego otrzymał jeszcze porcelanową figurkę Baby Jagi.

Za 400zł zostały wylicytowane limitowane kubki Radia Ostrowiec z nadrukiem fotografii wykonanej przez Ewę Gawlik przez panią Gosię! Gratulujemy! Teraz licytujemy zaproszenie dla dwóch osób na Sylwester w bałtowskim Zapiecku wraz z książką Agnieszki Cegielskiej, pogodynki TVN pod tytułem „Naturalnie” oraz obraz olejny malowany na dykcie o wymiarach 62×50 cm. Wylicytowany przez burmistrza Ćmielowa podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W komplecie biała porcelanowa filiżanka ze spodkiem z Fabryki Porcelany AS Ćmielów Adama Spały.
Dziś w głównej licytacji obraz olejny artysty – malarza Tadeusza Szypowskiego zatytułowany „Pejzaż wiejski” podarowany przez samego autora. Licytację rozpoczęliśmy o godzinie 6:00. Finał o godzinie 17:30. Aktualna cena to 300zł!

Trwa kolejny dzień licytacji przedmiotów podarowanych przez Darczyńców, z których dochód zostanie przeznaczony na urządzenie kącików wypoczynkowych dla dzieci i rodziców w świetlicy oraz doposażenie oddziału pediatrycznego szpitala powiatowego.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Nasze myśli bardziej niż kiedykolwiek zwracają się wtedy ku rodzinie, przyjaciołom, osobom potrzebującym.
Wspiera nas przy tym tradycja przygotowania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole dla wędrowca lub zabłąkanego gościa. To symbol naszego współczucia, gościnności, gotowości do podzielenia się z innymi i otwartego serca dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują.

Radio Ostrowiec, właśnie z myślą o POMOCY INNYM przygotowało świąteczną akcję charytatywną, którą nazwaliśmy „Gwiazdki Moc”.

Naszym celem jest zgromadzenie środków, które pomogą urządzić miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców w świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowcu oraz kupić wyposażenie dla oddziału, dzięki któremu personelowi łatwiej będzie opiekować się maluchami, trafiającymi do szpitala.

Szpital w Ostrowcu jest jedynym miejscem w powiecie, gdzie trafiają na leczenie dzieci. Wielu rodziców wie, jak ciężkim przeżyciem jest strach, niepokój o własne dziecko.
Warunki w szpitalu niestety nie pozwalają, by każdy rodzic mógł spędzić noc ze swoim dzieckiem, mając zapewnione miejsce do spania czy wypoczynku. Zazwyczaj dyżurują na stołeczkach przy łóżku swoich maluchów.

Naszym marzeniem jest przygotować w szpitalnej świetlicy miejsce do wypoczynku dla rodziców i dzieci. Miejsce, w którym mogą się do siebie przytulić, porozmawiać, nie przeszkadzając w tym czasie innym pacjentom i mając możliwość na chwilę intymności. Chcemy, by świetlica ta stała się miejscem przytulnym i przyjaznym.

Chcemy też doposażyć szpital w sprzęt, który ułatwi pracę personelowi i będzie „wygodniejszy” dla dzieci, np. w nowoczesne łóżka.
Ile uda nam się zrobić zależy od hojności naszych Słuchaczy…
A okazać ją możecie Państwo biorąc udział w naszej akcji „Gwiazdki Moc”.
Od 18 do 22 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy przedmioty podarowane na naszą akcję przez wspaniałych Darczyńców.
Nasze studio pełne będzie gości, którzy zachęcać będą do licytacji, opowiadać o rodzinnych tradycjach świątecznych, przygotowaniach do świąt ale także o tym, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Na stronie internetowej www.radioostrowiec.pl zamieścimy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów podarowanych przez Darczyńców.
Pod numerem telefonu 41 266 22 66 oczekiwać będziemy na naszych Słuchaczy, którzy mogą „podbijać” cenę licytowanego przedmiotu.
Na bieżąco podawać będziemy ostatnią kwotę, za którą został on sprzedany.
Partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.
Przygotowała ona specjalne subkonto dla wpłat z wylicytowanych przedmiotów ale daje ono także możliwość dobrowolnych wpłat niezależnie od licytacji. Za każdą złotówkę będziemy niezwykle wdzięczni…
Pragniemy także poinformować, że 100 proc. tych wpłat zostanie przeznaczone na wskazany cel.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji. Ponieważ jesteśmy rozgłośnią lokalną chcemy, dzięki możliwościom jakie daje radio zaangażować się w działania, które służą innym, poprzez wspólny cel budują pozytywne emocje, dają radość i satysfakcję z czynienia dobra.
A to możemy osiągnąć wspólnie z naszymi Słuchaczami…
Gwiazdka w wieczór wigilijny to nadzieja…
Podarujmy ją dzieciom

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec
——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec
LGD Krzemienny Krąg
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe „Gwiazdki Moc”

Ważne wydarzenia