„Gwiazdki Moc” Świąteczna akcja Radia Ostrowiec

3050zł za zestaw porcelanowych figurek, z czego dwie – z cyklu „Relaks” zaprojektowane są przez artystę światowej sławy Lubomira Tomaszewskiego, a jedną „Pierwszy bal” projektu Eryki Trzewik – Drost zaoferowała pani Magda. Na licytację podarował nam je Adam Spała, właściciel Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

2000 zł za gitarę burmistrza Miasta i Gminy Kunów zaoferował pan Piotr, natomiast do wylicytowanej kwoty dołożył się sam burmistrz – zaoferował 200zł. Finalnie gitara została sprzedana za 2200zł!

1150zł za piłkę z autografami najlepszych szczypiornistów grających w Lidze Mistrzów, między innymi: Krzysztofa Lijewskiego, Alexa Dujszebajewa, Darko Djukica, Julena Aguinagalde i Sławka Szmala zaoferował pan Grzegorz

250 zł za koszulkę z gali KSW z autografem Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego podarowaną na licytację przez Adama Kościołka, prezesa Stowarzyszenia Ziemi Opatowskiej wylicytował pan Łukasz.

400 zł za sesję fotograficzną dla rodziny podarowaną przez studio fotograficzne „Chwile to motyle” Anny Wąsik Ciecieląg zaoferował pan Mariusz oraz 130 zł za klaser ze znaczkami olimpijskimi z autografem Ireny Szewińskiej przekazany na licytację przez Zbigniewa Pacelta z Polskiego Komitetu Olimpijskiego zaoferowała pani Iwona. Gratulujemy!
290 zł za zestaw limitowanej edycji Radia Ostrowiec z nadrukowaną fotografią Ewy Gawlik „Skrzydło Motyla” wylicytował pan Leszek. Gratulujemy!

Dziś trwał kolejny dzień licytacji przedmiotów podarowanych przez Darczyńców, z których dochód zostanie przeznaczony na urządzenie kącików wypoczynkowych dla dzieci i rodziców w świetlicy oraz doposażenie oddziału pediatrycznego szpitala powiatowego.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Nasze myśli bardziej niż kiedykolwiek zwracają się wtedy ku rodzinie, przyjaciołom, osobom potrzebującym.
Wspiera nas przy tym tradycja przygotowania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole dla wędrowca lub zabłąkanego gościa. To symbol naszego współczucia, gościnności, gotowości do podzielenia się z innymi i otwartego serca dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują.

Radio Ostrowiec, właśnie z myślą o POMOCY INNYM przygotowało świąteczną akcję charytatywną, którą nazwaliśmy „Gwiazdki Moc”.

Naszym celem jest zgromadzenie środków, które pomogą urządzić miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców w świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowcu oraz kupić wyposażenie dla oddziału, dzięki któremu personelowi łatwiej będzie opiekować się maluchami, trafiającymi do szpitala.

Szpital w Ostrowcu jest jedynym miejscem w powiecie, gdzie trafiają na leczenie dzieci. Wielu rodziców wie, jak ciężkim przeżyciem jest strach, niepokój o własne dziecko.
Warunki w szpitalu niestety nie pozwalają, by każdy rodzic mógł spędzić noc ze swoim dzieckiem, mając zapewnione miejsce do spania czy wypoczynku. Zazwyczaj dyżurują na stołeczkach przy łóżku swoich maluchów.

Naszym marzeniem jest przygotować w szpitalnej świetlicy miejsce do wypoczynku dla rodziców i dzieci. Miejsce, w którym mogą się do siebie przytulić, porozmawiać, nie przeszkadzając w tym czasie innym pacjentom i mając możliwość na chwilę intymności. Chcemy, by świetlica ta stała się miejscem przytulnym i przyjaznym.

Chcemy też doposażyć szpital w sprzęt, który ułatwi pracę personelowi i będzie „wygodniejszy” dla dzieci, np. w nowoczesne łóżka.
Ile uda nam się zrobić zależy od hojności naszych Słuchaczy…
A okazać ją możecie Państwo biorąc udział w naszej akcji „Gwiazdki Moc”.
Od 18 do 22 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy przedmioty podarowane na naszą akcję przez wspaniałych Darczyńców.
Nasze studio pełne będzie gości, którzy zachęcać będą do licytacji, opowiadać o rodzinnych tradycjach świątecznych, przygotowaniach do świąt ale także o tym, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Na stronie internetowej www.radioostrowiec.pl zamieścimy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów podarowanych przez Darczyńców.
Pod numerem telefonu 41 266 22 66 oczekiwać będziemy na naszych Słuchaczy, którzy mogą „podbijać” cenę licytowanego przedmiotu.
Na bieżąco podawać będziemy ostatnią kwotę, za którą został on sprzedany.
Partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.
Przygotowała ona specjalne subkonto dla wpłat z wylicytowanych przedmiotów ale daje ono także możliwość dobrowolnych wpłat niezależnie od licytacji. Za każdą złotówkę będziemy niezwykle wdzięczni…
Pragniemy także poinformować, że 100 proc. tych wpłat zostanie przeznaczone na wskazany cel.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji. Ponieważ jesteśmy rozgłośnią lokalną chcemy, dzięki możliwościom jakie daje radio zaangażować się w działania, które służą innym, poprzez wspólny cel budują pozytywne emocje, dają radość i satysfakcję z czynienia dobra.
A to możemy osiągnąć wspólnie z naszymi Słuchaczami…
Gwiazdka w wieczór wigilijny to nadzieja…
Podarujmy ją dzieciom

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec
——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec
LGD Krzemienny Krąg
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe „Gwiazdki Moc”

Podziel się

Ważne wydarzenia