Trwa „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec!

6100 zł przyniosły poniedziałkowe licytacje świątecznej akcji Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc”. Od godziny 17 do 17.35 licytowaliśmy przedmiot główny, czyli piłkę mundialową Rosja 2018 z autografami m.in. Roberta Lewandowskiego, Artura Boruca, Kuby Błaszczykowskiego i trenera Adama Nawałki. Piłka została wylicytowana za wspaniałą kwotę 3200 zł przez pana Tomka! Gratulujemy!

Za 1100 zł został wylicytowany pluszowy Miś – Strażak podarowany przez Krzysztofa Gajewskiego, wójta gminy Waśniów. Wylicytowany został wspólnymi siłami „koalicyjnie” przez wójta Waśniowa, Roberta Grudnia, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowcu oraz pana Wiesława. Miś trafi na oddział pediatryczny ostrowieckiej lecznicy.

400 zł za piłkę z autografami siatkarek KSZO OSTROWIEC S.A. i trenera Adama Grabowskiego podarowaną przez Klub KSZO Ostrowiec S.A. zaoferował pan Dawid. Gratulacje!

300 zł za rysunek węglem Tadeusza Szypowskiego przedstawiający Kolegiatę św. Michała Archanioła w Ostrowcu oraz 200 zł za zestaw ręcznie zdobionych bombek Lucyny Gozdek podarowane przez Jolantę Chwałek, dyrektor BWA w Ostrowcu uzyskaliśmy na licytacji „Gwiazdki Moc”. Przedmioty wylicytowali pani Ewa i pani Agnieszka.

500 zł za przelot balonem nad Bałtowem i książkę „110%” z autografem Rafała Sonika, uczestnika rajdów Paryż Dakar zaoferował pan Jerzy i wygrał tę licytację. Gratulujemy!

400 zł zaoferowała za limitowany zestaw do kawy i herbaty Radia Ostrowiec z nadrukiem fotografii Ewy Gawlik pani Barbara i… została jego właścicielką. Tak zakończyła się pierwsza licytacja prowadzona od godziny 6 do 9 w Radiu Ostrowiec.

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe. Nasze myśli bardziej niż kiedykolwiek zwracają się wtedy ku rodzinie, przyjaciołom, osobom potrzebującym.
Wspiera nas przy tym tradycja przygotowania dodatkowego nakrycia przy wigilijnym stole dla wędrowca lub zabłąkanego gościa. To symbol naszego współczucia, gościnności, gotowości do podzielenia się z innymi i otwartego serca dla tych, którzy naszej pomocy potrzebują.

Radio Ostrowiec, właśnie z myślą o POMOCY INNYM przygotowało świąteczną akcję charytatywną, którą nazwaliśmy „Gwiazdki Moc”.

Naszym celem jest zgromadzenie środków, które pomogą urządzić miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców w świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowcu oraz kupić wyposażenie dla oddziału, dzięki któremu personelowi łatwiej będzie opiekować się maluchami, trafiającymi do szpitala.

Szpital w Ostrowcu jest jedynym miejscem w powiecie, gdzie trafiają na leczenie dzieci. Wielu rodziców wie, jak ciężkim przeżyciem jest strach, niepokój o własne dziecko.
Warunki w szpitalu niestety nie pozwalają, by każdy rodzic mógł spędzić noc ze swoim dzieckiem, mając zapewnione miejsce do spania czy wypoczynku. Zazwyczaj dyżurują na stołeczkach przy łóżku swoich maluchów.

Naszym marzeniem jest przygotować w szpitalnej świetlicy miejsce do wypoczynku dla rodziców i dzieci. Miejsce, w którym mogą się do siebie przytulić, porozmawiać, nie przeszkadzając w tym czasie innym pacjentom i mając możliwość na chwilę intymności. Chcemy, by świetlica ta stała się miejscem przytulnym i przyjaznym.

Chcemy też doposażyć szpital w sprzęt, który ułatwi pracę personelowi i będzie „wygodniejszy” dla dzieci, np. w nowoczesne łóżka.
Ile uda nam się zrobić zależy od hojności naszych Słuchaczy…
A okazać ją możecie Państwo biorąc udział w naszej akcji „Gwiazdki Moc”.
Od 18 do 22 grudnia na antenie Radia Ostrowiec licytować będziemy przedmioty podarowane na naszą akcję przez wspaniałych Darczyńców.
Nasze studio pełne będzie gości, którzy zachęcać będą do licytacji, opowiadać o rodzinnych tradycjach świątecznych, przygotowaniach do świąt ale także o tym, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Na stronie internetowej www.radioostrowiec.pl zamieścimy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów podarowanych przez Darczyńców.
Pod numerem telefonu 41 266 22 66 oczekiwać będziemy na naszych Słuchaczy, którzy mogą „podbijać” cenę licytowanego przedmiotu.
Na bieżąco podawać będziemy ostatnią kwotę, za którą został on sprzedany.
Partnerem naszej akcji jest Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg”.
Przygotowała ona specjalne subkonto dla wpłat z wylicytowanych przedmiotów ale daje ono także możliwość dobrowolnych wpłat niezależnie od licytacji. Za każdą złotówkę będziemy niezwykle wdzięczni…
Pragniemy także poinformować, że 100 proc. tych wpłat zostanie przeznaczone na wskazany cel.

Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji. Ponieważ jesteśmy rozgłośnią lokalną chcemy, dzięki możliwościom jakie daje radio zaangażować się w działania, które służą innym, poprzez wspólny cel budują pozytywne emocje, dają radość i satysfakcję z czynienia dobra.
A to możemy osiągnąć wspólnie z naszymi Słuchaczami…
Gwiazdka w wieczór wigilijny to nadzieja…
Podarujmy ją dzieciom

Joanna Gergont – Woś
Redaktor Naczelna
Radia Ostrowiec
——————————————————————-
Numer konta „Gwiazdki Moc”. Świąteczna akcja Radia Ostrowiec
41 8507 0004 2009 9000 2007 0015
z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe

Podziel się

Ważne wydarzenia