Policji udało się zatrzymać oszustów!

Ostrowieccy i Kieleccy Policjanci zatrzymali 62 –latka i jego 34 –letniego wspólnika, którzy są podejrzani o dokonanie oszustwa metodą „na policjanta”.

Ich ofiarą padł 77 –letni ostrowczanin. Sprawcy w minioną środę wyłudzili od niego pieniądze w kwocie 50 000 złotych. W ręce policjantów wpadli następnego dnia na terenie Iłży, kiedy próbowali wyłudzić od 77 – latka kolejne 50 000 złotych.
– Do oszustwa doszło w minioną środę w Ostrowcu Świętokrzyskim. Około godziny 14:00 z 77 – letnim ostrowczaninem skontaktowali się telefonicznie oszuści, którzy poinformowali go, iż są policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji. Fałszywi funkcjonariusze zapewniali pokrzywdzonego, że pieniądze, które trzyma na koncie w banku są zagrożone, a w celu ich zabezpieczenia policjanci przeprowadzają tajną akcję. W rozmowie brał udział także mężczyzna, który dla uwiarygodnienia oszustwa przedstawił się jako prokurator. Polecili 77- latkowi jak najszybciej wypłacić wszystkie środki z banku i przekazać rzekomym policjantom. Wskazali aby mężczyzna pieniądze pozostawił w wyznaczonym przez nich koszu na śmieci przy jednej z ulic w mieście. 77 – latek poszedł do banku, skąd pobrał 50 tys. złotych, a następnie zgodnie z instrukcją pozostawił pieniądze w ustalonym miejscu. Fałszywi policjanci zapowiedzieli mężczyźnie, iż ich tajna akcja będzie prowadzona także następnego dnia i skontaktują się z nim aby „zabezpieczyć” pozostałe oszczędności. O sprawie zostali powiadomieni ostrowieccy policjanci. Wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Kielcach, w czwartek około godziny 13:00 na terenie Iłży zatrzymali dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego w wieku 34 i 62 lat. Do zatrzymania doszło w trakcie odbierania kolejnych pieniędzy od pokrzywdzonego – powiedziała Radiu Ostrowiec Ewa Libuda, rzecznik Komendy Powiatowej Ostrowieckiej Policji.
Dzisiaj mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Teraz sprawą zajmuje się prokuratura. Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
We wcześniejszych serwisach informowaliśmy o innym oszustwie. Wtedy ofiarą padła starsza kobieta, od której przestępcy wyłudzili ponad 14 tys złotych
Oszuści często żerują na nieświadomości i dobrym sercu osób starszych. Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zgłaszanie podobnych przypadków policji.
/bart/

Ważne wydarzenia